Żona dała mu takie prawko na rocznicę ślubu. Pokazał je policjantom

187

Pewien mieszkańca powiatu płońskiego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, więc posłużył się fałszywym dokumentem, który dostał w prezencie od żony na rocznicę ślubu. Teraz 47-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

Żona dała mu takie prawko na rocznicę ślubu. Pokazał je policjantom
Żona dała mu takie prawko na rocznicę ślubu. Pokazał je policjantom. Grozi mu 5 lat (KPP W CIECHANOWIE)

Na krajowej 60 w miejscowości Glinojeck, policjanci ciechanowskiej grupy Speed, zatrzymali do kontroli 47-letniego mężczyznę, który poruszał się pojazdem marki honda.

Z relacji mundurowych wynika, że kierujący pojazdem przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 33 km/h. Jednak na mandacie za przekroczenie prędkości się nie skończyło.

Żona dała mu takie prawko na rocznicę ślubu. Pokazał je policjantom

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mieszkaniec powiatu płońskiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. 47-latek szybko wyjaśnił policjantom, że ma uprawnienia, ale nie polskie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pilarczyk o tragicznym wypadku syna Peretti: "Przerażajace. Szarżowanie po ulicy, to nie jest pokazywanie swoich jaj"
Następnie okazał dokument prawa jazdy wydany na terytorium Wielkiej Brytanii, które już na pierwszy rzut oka wydało się funkcjonariuszom podejrzane - mówią mundurowi.
Mężczyzna początkowo zapewniał, że prawo jazdy jest prawdziwe. Po jakimś czasie przyznał, że dokument był prezentem, który dostał od żony na rocznicę ślubu - informuje policja.

Z ustaleń wynika, że kobieta kupiła "prawo jazdy" w internecie. Było ono oprawione w ramkę z napisem "w razie potrzeby, zbij szybkę".

Prowadził samochód bez uprawnień. Grozi mu 5 lat więzienia

Teraz 47-latek musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi za posługiwanie się sfałszowanym dokumentem.

Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień - informuje policja.
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić