Życie sprzed pandemii już nie wróci? Duda komentuje

16

Ostatnie dane dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce mogą być powodem do optymizmu. Liczba zakażeń maleje, a ponadto coraz więcej osób jest zaszczepionych, co pozwala myśleć o powrocie do normalności. We wtorek o pokonywaniu COVID-19 mówił prezydent Andrzej Duda.

Życie sprzed pandemii już nie wróci? Duda komentuje
Andrzej Duda (PAP)

Prezydent Andrzej Duda we wtorek spotkał się z przedstawicielami branż szczególnie dotkniętych pandemią koronawirusa. - Wielkim moim dążeniem jest to, żeby jak najszybciej umożliwić ponowne funkcjonowanie gospodarki, ale musimy to zrobić w sposób mądry - podkreślał, cytowany przez PAP.

Mam nadzieję, że w perspektywie kolejnych tygodni ta liczba zachorowań będzie nadal spadała i po cichu liczymy, że okres letni to będzie ten czas, kiedy dojdzie do zupełnego pokonania koronawirusa i nawet okres jesienny nie spowoduje już kolejnego znaczącego wzrostu zachorowań - oświadczał prezydent.

Spostrzegał jednocześnie, że do funkcjonowania będą wracać m.in. branże szczególnie dotknięte przez pandemię. Mówił też o tym, że proces odmrażania gospodarki musi być realizowany ostrożnie. W przeciwnym przypadku mogłoby dojść do kolejnego wybuchu zakażeń.

Ale nie mam żadnych wątpliwości, że powinniśmy ten proces rozpocząć i powinniśmy go rozpocząć w miarę jak najszybciej - zaznaczał Andrzej Duda.

Andrzej Duda: Próba powrotu do normalności

Prezydent Andrzej Duda podkreślał ponadto, że nie jest przekonany, czy uda się wrócić do takiego życia, jakie znamy sprzed okresu pandemii koronawirusa.

Nie wiem, czy życie po koronawirusie będzie jeszcze takie, jak przed koronawirusem, ale umówmy się, że rozmawiamy przynajmniej o próbie powrotu do czegoś, co nazywamy normalnością - podsumował prezydent.
Autor: MDO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić