Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
PCE
|

Genialny trik na obieranie młodych ziemniaków. Potrzebujesz jedną rzecz

43
Podziel się:

Rozpoczął się sezon na młode ziemniaki, które kochają chyba wszyscy. Niektórzy wzbraniają się przed ich przygotowaniem przez żmudną czynność, jaką jest ich obieranie. Poznajcie ten super trik!

Genialny trik na obieranie młodych ziemniaków. Potrzebujesz jedną rzecz
Szybki sposób na obieranie młodych ziemniaków (Getty Images)

Kto nie kocha młodych ziemniaków? Posypane koperkiem i podane na świeżo smakują naprawdę wyśmienicie. Co zrobić, aby przyspieszyć proces ich obierania? Poznajcie ten genialny trik!

Szybki sposób na obieranie młodych ziemniaków

Obieranie młodych ziemniaków może sprawić niektórym problem. W związku z tym musicie poznać jeden genialny patent, który uprzyjemni wam ten proces. Potrzebujesz do tego tylko jednej rzeczy: kuchennego druciaka.

Młode ziemniaki wkładamy do dużej miski lub wiaderka z wodą. Następnie delikatnie je mocząc pocieramy druciakiem, aby usunąć skórkę. W ten sposób zachowamy wszystkie walory smakowe i wartości odżywcze.

Delikatne pocieranie druciakiem pod wodą sprawi, że skórka odchodzi bardzo łatwo, a ziemniak jest dokładnie obrany. Zapomnij o obieraczce czy klasycznym nożu. Ten patent jest genialny!

Jak gotować młode ziemniaki?

Młode ziemniaki po oczyszczeniu najlepiej od razu przejść do gotowania. Ze względu na stosunkowo niewielką ilość skrobi, nie powinny być długo przechowywane w naczyniu z wodą. Najpierw należy zagotować wodę z solą. Średnio wrzuca się 1 czubatą łyżeczkę na 1 kg ziemniaków. Ziemniaki włóż do gotującej się wody. Poczekaj do ponownego jej zagotowania.

Następnie przykręć gaz, przykryj garnek lekko uchylając pokrywkę, gotuj ziemniaki od 10-20 minut zależnie od gatunku. Młode ziemniaki najlepiej smakują z koperkiem i sezonowymi warzywami.

Zobacz także: Jak błyskawicznie obierać młode ziemniaki
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(43)
GOŚĆ
11 miesięcy temu
To jest stary trik obierania młodych ziemniaków przez nasze babcie
GOŚĆ
11 miesięcy temu
To jest stary trik od naszych babć, ktoś chciał za błysnąć
zawodowiec
11 miesięcy temu
A ile wody sie przy tym obieraniu marnuje i ile to kosztuje? Tego nie podajecie-dlaczego?
Jan Kowalski
11 miesięcy temu
marnotrawstwo wody, w dużym garnku tak i to żadna nowość. Mój sposób jest lepszy. Trzeba naciąć skórkę dookoła ziemniaka i ugotować go. Gorące ziemniaki wrzucam do bardzo zimnej wody. Skorka sama schodzi.A teb bohater z filmu dostanie rachunek za wodę
Tomcio
11 miesięcy temu
Moja babcia jakiś 70 lat to robiła.
o2 dno
11 miesięcy temu
geniusze o2 dno
Jurek
11 miesięcy temu
Młode ziemniaki dopiero jadam we wrześniu.Takze nie komentuję tego tematu.Pozdrawiam.
gość
11 miesięcy temu
Najlepiej młode ziemniaki obierają się w małej pralce FRANI przy większej ilości
kucharz amato...
11 miesięcy temu
Ja obieram szczotka do WC. Nową, wcześniej nie używaną!! :-). Mocuję w wiertarce i hejka. Za kilkanaście sekund mam obrane ziemniaki :-)
olo
11 miesięcy temu
Marnowanie bezcennej wody. Zamknij kran !!
To prawda
11 miesięcy temu
Jak czytam, że w obieraniu ziemniaków, usuwa sie ich walory smakowe. Szkoda, że nie napiszecie, że usuwa się z nich krochmal, którą zawieraja ziemniaki, stare i młode. I taki krochmal je się codziennie, a to trucizna, bo wystarczy, że się je zostawi na "jutro", a zwłaszcza tłuczone, wydzielają krochmal, są obślizgłe. Ja od dawna wiem o tym i nie jem ziemniaków już od 5 lat, bo dośc mam wiedzy na temat tej trucizny. Gdyby ludzie odstawili na zawsze tę truciznę, byliby zdrowsi i żyliby o wiele dłużej.
moher
11 miesięcy temu
przerażenie !!!ile zmarnowanej wody!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
moher
11 miesięcy temu
przerażenie , ile zmarnowanej wody !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
LLLLLLL
11 miesięcy temu
I znów geniusz.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić