Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. JKY
|

Kinga Rusin wstydzi się za Polskę. Pokazała bardzo niepokojący raport

560
Podziel się:

Kinga Rusin na swoim oficjalnym koncie na Instagramie wielokrotnie sygnalizowała, że sprawy społeczne są dla niej bardzo ważne. Przede wszystkim dziennikarka skupia się na ratowaniu środowiska oraz zwierząt. Teraz pokazała zawstydzający artykuł z brytyjskiego "The Economist".

Kinga Rusin wstydzi się za Polskę. Pokazała bardzo niepokojący raport
Kinga Rusin zamieściła niepokojący raport. (AKPA)

Dziennikarka bardzo często porusza tematy bezpośrednio nawiązujące do ratowania środowiska i dosyć regularnie przypomina o fatalnej sytuacji smogowej w kraju. Rusin jawnie sprzeciwiała się w przeszłości samowoli myśliwych, polowaniom oraz masowej wycince drzew. Teraz dziennikarka opublikowała niepokojący raport dotyczący zanieczyszczenia powietrza w naszym kraju.

Rusin poruszyła wstydliwy problem

Jakiś czas temu pojawiła się informacja o tym, że pandemia koronawirusa paradoksalnie przyczyniła się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza. Jednak naukowcy zaalarmowali, że to jedynie chwilowa zmiana i za jakiś czas trudna problem smogu niestety znowu się pojawi.

Eksperci ze Światowej Organizacji Meteorologicznej (WMO) ostrzegali, że poprawa jakości powietrza była tylko iluzją, a wirus niczego nie zmienia, jeśli nie zaczniemy działać na rzecz ratowania klimatu oraz środowiska. Ostatnie miesiące udowodniają, że alarm smogowy w naszym kraju zatrważa, co ostatnio pokazała Kinga Rusin.

Rusin na Instagramie opublikowała w relacji niepokojący raport, a właściwie informację z prestiżowego brytyjskiego tygodnika "The Economist", z którego wynika, że Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych państw w Europie.

Widać nas z kosmosu! Piszą o nas prestiżowe media! Duma? Nie ma drugiego państwa w Europie z tak brudnym powietrzem! Przekroczone są wszelkie normy! To zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi!- komentuje Rusin.

Rzeczywiście na dołączonej przez dziennikarkę mapce Europy, Polska niestety znacznie wyróżnia się na tle pozostałych krajów. Jednak to nie wszystko, Rusin dodaje również, że dużym problemem jest wciąż ogrzewanie domów za pomocą węgla.

Polska ogrzewa się tanim węglem i "czym się da"! […] Temat zamiatany jest pod dywan, żeby nie podpaść górnikom, ani wyborcom, którzy nadal palą w tzw. kopciuchach (ich wymiana wg raportu Polskiego Alarmu Smogowego stoi w miejscu)- kontynuuje dziennikarka.

"Zanieczyszczenie środowiska, zwłaszcza w okresie pandemii, kiedy wzrosła produkcja jednorazowych produktów, to duży problem. Na szczęście pojawiają się pierwsze pomysły, jak uporać się np. z morzem zużytych maseczek. Już niedługo mogą one trafić... w skład naszych dróg. Dobry pomysł?"

Zobacz także: Otwarcie hoteli i innych miejsc noclegowych. Jakich cen możemy się spodziewać?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(560)
Równi
rok temu
A ja wstydzę się za Izrael..
awaro
rok temu
A Polska wstydzi się za gwiazdeczkę Kingę Rusin.
Ja to wiem
rok temu
Jak się wstydzi, to niech wyjedzie. Nikt za nią nie będzie tęsknił.......
Andreas
2 lata temu
To jest nie fajnie tak na Polske wstyt.
snthshtn
2 lata temu
Polska to nie tylko syf w powietrzu (i to ten najgorszy bo pyly PM2.5 sa mocno rakotworcze i tylko bardzo dobre maseczki sa w stanie je zatrzymac; zwykle maski nie dzialaja, bo czasteczki maja wielkosc co najwyzej 2,5 mikrometra). To takze syf MORALNY najwiekszego kalibru. Nikt przy zdrowych zmyslach nie chcialby zyc w tym katoskansenie, ktory utrzymuje watykanskich bonzow na poziomie Bizancjum zamiast swoich obywateli. Zenada, zgroza i tragedia. Na kazdym polu. Kto moze, niech ucieka na Zachod. Tam zobaczycie, jak mozna zyc.
Ewa
2 lata temu
gadanie nic nie kosztuje, chcę przykładu to warte więcej niż tysiące kazań....
max
2 lata temu
To ona jeszcze w Polsce - obiecała że wyjedzie Wszystkim będzie żyło się lepiej.
Janek102
2 lata temu
Niech się puknie sama, bo widac ze jej już dawno NIKt chyba dobre nie puknął.
Polok
2 lata temu
niech sie wstydzi za siebie czy zakłamane media w jakich robi za Polske nie musi najwyzej za hołote polityczną ale to niech to powie!wyraznie
Rodak
2 lata temu
Dlaczego plując na p.Rusin NIE PODNOSICIE TEMATU, że po 31 latach w "szczęśliwej Polsce" mamy 4 krotnie niższe dochody od przeciętnych w innych krajach Unii Europejskiej? Dlaczego nie piszecie o TYM, że miliardy PLN wydaje się na utrzymanie watykańskiego okupanta, na niebotyczne pensje parlamentarzystów i prezesów państwowych spółek ? Dlaczego nie mówicie o ŻEBRACZYCH rentach i emeryturach, które nie wystarczają na godne przeżycie, gdy tzw. pożal się Boże "celebryci" opływają w luksusy? Dlaczego NIE CHCECIE PRZYZNAĆ sami przed sobą, że KOLEJNY rządy od 1989 roku mają suwerena w "głębokim poważaniu" i TYLKO bogacą się dzięki JEGO NAIWNOŚCI???
Kris
2 lata temu
Same bzdury. Smog może być tylko w miejscach zabudowanych a nie na przestrzeni całej Polski. Propaganda niemiecką, dziej jest największa emisja CO2. Funkcjonariusze TVN chętnie się podpinają.
czarny
2 lata temu
Na ta rajska wyspe gdzie była ostatnio na wakacjach leciała samolotem napewno , raczej nie była to hybryda Skoro jest taka eco zawsze mozna było kajakiem
Adam
2 lata temu
Głupia cipo. Jeździsz suwem , który spala tony paliwa. Stac cie , twoja sprawa. Ludzie palą? W lutym w Polsce jest zima tzn. panują mrozy. Palić czymś trzeba. Nie każdego stać na gaz gdzie 3/4 populacji zapierdala za średnią krajową. Więc grzej dalej dupe na Malediwach ze swoim fagasem i daj ludziom żyć.
emeryt
2 lata temu
pani kingo bardzo bym chciał postawić na ekologię i mieć nowy piec gazowy ale przy emeryturze 1200 zł to strefa marzeń coś jak pani biuro na maladiwach
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić