o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
JKY
|

Kinga Rusin wstydzi się za Polskę. Pokazała bardzo niepokojący raport

560
Podziel się

Kinga Rusin na swoim oficjalnym koncie na Instagramie wielokrotnie sygnalizowała, że sprawy społeczne są dla niej bardzo ważne. Przede wszystkim dziennikarka skupia się na ratowaniu środowiska oraz zwierząt. Teraz pokazała zawstydzający artykuł z brytyjskiego "The Economist".

Kinga Rusin wstydzi się za Polskę. Pokazała bardzo niepokojący raport
Kinga Rusin zamieściła niepokojący raport. (AKPA)
bEEEiJed

Dziennikarka bardzo często porusza tematy bezpośrednio nawiązujące do ratowania środowiska i dosyć regularnie przypomina o fatalnej sytuacji smogowej w kraju. Rusin jawnie sprzeciwiała się w przeszłości samowoli myśliwych, polowaniom oraz masowej wycince drzew. Teraz dziennikarka opublikowała niepokojący raport dotyczący zanieczyszczenia powietrza w naszym kraju.

Rusin poruszyła wstydliwy problem

Jakiś czas temu pojawiła się informacja o tym, że pandemia koronawirusa paradoksalnie przyczyniła się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza. Jednak naukowcy zaalarmowali, że to jedynie chwilowa zmiana i za jakiś czas trudna problem smogu niestety znowu się pojawi.

bEEEiJef

Eksperci ze Światowej Organizacji Meteorologicznej (WMO) ostrzegali, że poprawa jakości powietrza była tylko iluzją, a wirus niczego nie zmienia, jeśli nie zaczniemy działać na rzecz ratowania klimatu oraz środowiska. Ostatnie miesiące udowodniają, że alarm smogowy w naszym kraju zatrważa, co ostatnio pokazała Kinga Rusin.

Rusin na Instagramie opublikowała w relacji niepokojący raport, a właściwie informację z prestiżowego brytyjskiego tygodnika "The Economist", z którego wynika, że Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych państw w Europie.

bEEEiJel
Widać nas z kosmosu! Piszą o nas prestiżowe media! Duma? Nie ma drugiego państwa w Europie z tak brudnym powietrzem! Przekroczone są wszelkie normy! To zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi!- komentuje Rusin.

Rzeczywiście na dołączonej przez dziennikarkę mapce Europy, Polska niestety znacznie wyróżnia się na tle pozostałych krajów. Jednak to nie wszystko, Rusin dodaje również, że dużym problemem jest wciąż ogrzewanie domów za pomocą węgla.

Polska ogrzewa się tanim węglem i "czym się da"! […] Temat zamiatany jest pod dywan, żeby nie podpaść górnikom, ani wyborcom, którzy nadal palą w tzw. kopciuchach (ich wymiana wg raportu Polskiego Alarmu Smogowego stoi w miejscu)- kontynuuje dziennikarka.

"Zanieczyszczenie środowiska, zwłaszcza w okresie pandemii, kiedy wzrosła produkcja jednorazowych produktów, to duży problem. Na szczęście pojawiają się pierwsze pomysły, jak uporać się np. z morzem zużytych maseczek. Już niedługo mogą one trafić... w skład naszych dróg. Dobry pomysł?"

bEEEiJem
Zobacz także: Otwarcie hoteli i innych miejsc noclegowych. Jakich cen możemy się spodziewać?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEEiJeG
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(560)
Równi
3 miesiące temu
A ja wstydzę się za Izrael..
awaro
3 miesiące temu
A Polska wstydzi się za gwiazdeczkę Kingę Rusin.
Ja to wiem
3 miesiące temu
Jak się wstydzi, to niech wyjedzie. Nikt za nią nie będzie tęsknił.......
bEEEiJeH
Andreas
8 miesięcy temu
To jest nie fajnie tak na Polske wstyt.
snthshtn
8 miesięcy temu
Polska to nie tylko syf w powietrzu (i to ten najgorszy bo pyly PM2.5 sa mocno rakotworcze i tylko bardzo dobre maseczki sa w stanie je zatrzymac; zwykle maski nie dzialaja, bo czasteczki maja wielkosc co najwyzej 2,5 mikrometra). To takze syf MORALNY najwiekszego kalibru. Nikt przy zdrowych zmyslach nie chcialby zyc w tym katoskansenie, ktory utrzymuje watykanskich bonzow na poziomie Bizancjum zamiast swoich obywateli. Zenada, zgroza i tragedia. Na kazdym polu. Kto moze, niech ucieka na Zachod. Tam zobaczycie, jak mozna zyc.
Ewa
8 miesięcy temu
gadanie nic nie kosztuje, chcę przykładu to warte więcej niż tysiące kazań....
max
8 miesięcy temu
To ona jeszcze w Polsce - obiecała że wyjedzie Wszystkim będzie żyło się lepiej.
Janek102
8 miesięcy temu
Niech się puknie sama, bo widac ze jej już dawno NIKt chyba dobre nie puknął.
Polok
8 miesięcy temu
niech sie wstydzi za siebie czy zakłamane media w jakich robi za Polske nie musi najwyzej za hołote polityczną ale to niech to powie!wyraznie
Rodak
8 miesięcy temu
Dlaczego plując na p.Rusin NIE PODNOSICIE TEMATU, że po 31 latach w "szczęśliwej Polsce" mamy 4 krotnie niższe dochody od przeciętnych w innych krajach Unii Europejskiej? Dlaczego nie piszecie o TYM, że miliardy PLN wydaje się na utrzymanie watykańskiego okupanta, na niebotyczne pensje parlamentarzystów i prezesów państwowych spółek ? Dlaczego nie mówicie o ŻEBRACZYCH rentach i emeryturach, które nie wystarczają na godne przeżycie, gdy tzw. pożal się Boże "celebryci" opływają w luksusy? Dlaczego NIE CHCECIE PRZYZNAĆ sami przed sobą, że KOLEJNY rządy od 1989 roku mają suwerena w "głębokim poważaniu" i TYLKO bogacą się dzięki JEGO NAIWNOŚCI???
Kris
8 miesięcy temu
Same bzdury. Smog może być tylko w miejscach zabudowanych a nie na przestrzeni całej Polski. Propaganda niemiecką, dziej jest największa emisja CO2. Funkcjonariusze TVN chętnie się podpinają.
czarny
8 miesięcy temu
Na ta rajska wyspe gdzie była ostatnio na wakacjach leciała samolotem napewno , raczej nie była to hybryda Skoro jest taka eco zawsze mozna było kajakiem
Adam
8 miesięcy temu
Głupia cipo. Jeździsz suwem , który spala tony paliwa. Stac cie , twoja sprawa. Ludzie palą? W lutym w Polsce jest zima tzn. panują mrozy. Palić czymś trzeba. Nie każdego stać na gaz gdzie 3/4 populacji zapierdala za średnią krajową. Więc grzej dalej dupe na Malediwach ze swoim fagasem i daj ludziom żyć.
bEEEiJez
emeryt
8 miesięcy temu
pani kingo bardzo bym chciał postawić na ekologię i mieć nowy piec gazowy ale przy emeryturze 1200 zł to strefa marzeń coś jak pani biuro na maladiwach
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić