Kinga Rusin wstydzi się za Polskę. Pokazała bardzo niepokojący raport

695

Kinga Rusin na swoim oficjalnym koncie na Instagramie wielokrotnie sygnalizowała, że sprawy społeczne są dla niej bardzo ważne. Przede wszystkim dziennikarka skupia się na ratowaniu środowiska oraz zwierząt. Teraz pokazała zawstydzający artykuł z brytyjskiego "The Economist".

Kinga Rusin wstydzi się za Polskę. Pokazała bardzo niepokojący raport
Kinga Rusin zamieściła niepokojący raport. (AKPA)

Dziennikarka bardzo często porusza tematy bezpośrednio nawiązujące do ratowania środowiska i dosyć regularnie przypomina o fatalnej sytuacji smogowej w kraju. Rusin jawnie sprzeciwiała się w przeszłości samowoli myśliwych, polowaniom oraz masowej wycince drzew. Teraz dziennikarka opublikowała niepokojący raport dotyczący zanieczyszczenia powietrza w naszym kraju.

Rusin poruszyła wstydliwy problem

Jakiś czas temu pojawiła się informacja o tym, że pandemia koronawirusa paradoksalnie przyczyniła się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza. Jednak naukowcy zaalarmowali, że to jedynie chwilowa zmiana i za jakiś czas trudna problem smogu niestety znowu się pojawi.

Eksperci ze Światowej Organizacji Meteorologicznej (WMO) ostrzegali, że poprawa jakości powietrza była tylko iluzją, a wirus niczego nie zmienia, jeśli nie zaczniemy działać na rzecz ratowania klimatu oraz środowiska. Ostatnie miesiące udowodniają, że alarm smogowy w naszym kraju zatrważa, co ostatnio pokazała Kinga Rusin.

Rusin na Instagramie opublikowała w relacji niepokojący raport, a właściwie informację z prestiżowego brytyjskiego tygodnika "The Economist", z którego wynika, że Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych państw w Europie.

Widać nas z kosmosu! Piszą o nas prestiżowe media! Duma? Nie ma drugiego państwa w Europie z tak brudnym powietrzem! Przekroczone są wszelkie normy! To zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi!- komentuje Rusin.

Rzeczywiście na dołączonej przez dziennikarkę mapce Europy, Polska niestety znacznie wyróżnia się na tle pozostałych krajów. Jednak to nie wszystko, Rusin dodaje również, że dużym problemem jest wciąż ogrzewanie domów za pomocą węgla.

Polska ogrzewa się tanim węglem i "czym się da"! […] Temat zamiatany jest pod dywan, żeby nie podpaść górnikom, ani wyborcom, którzy nadal palą w tzw. kopciuchach (ich wymiana wg raportu Polskiego Alarmu Smogowego stoi w miejscu)- kontynuuje dziennikarka.

"Zanieczyszczenie środowiska, zwłaszcza w okresie pandemii, kiedy wzrosła produkcja jednorazowych produktów, to duży problem. Na szczęście pojawiają się pierwsze pomysły, jak uporać się np. z morzem zużytych maseczek. Już niedługo mogą one trafić... w skład naszych dróg. Dobry pomysł?"

Zobacz także: Otwarcie hoteli i innych miejsc noclegowych. Jakich cen możemy się spodziewać?
Autor: JKY
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić