aktualizacja 

Mało kto o tym wie. Dodaj kilka kropel tego soku do doniczki, storczyki będą rosły jak szalone

94

Uprawa storczyków nie jest skomplikowana, ale wymaga znajomości kilku zasad. Oprócz tego gdzie mają stać i jak często je podlewać, warto wiedzieć, co sprawia, że pięknie odżyją. Dzięki temu trikowi wyhodujesz bujne i zdrowe kwiaty.

Mało kto o tym wie. Dodaj kilka kropel tego soku do doniczki, storczyki będą rosły jak szalone
Jak zadbać o storczyki? Sprawdzone sposoby (Getty Images, Nedopekin Yuriy)

Storczyki, znane też jako orchidee, to jedne z najczęściej spotykanych kwiatów w naszych domach. Przede wszystkim pięknie się prezentują na parapetach, mają wiele różnych barw i są chętnie wybierane, jako prezent przy różnego rodzaju okazjach. Łatwo jednak je zniszczyć, podlać zbyt obficie, lub ustawić niedogodnie, gdzie nie będą prawidłowo się rozwijać. Aby zapobiec błędom, warto obserwować liście storczyków.

Kiedy są soczyście zielone, mamy pewność, że roślina jest odpowiednio nawilżona, gdy zwijają się w harmonijkę, to oznacza, że potrzebują większego nawodnienia. Kiedy jego liście są mało sprężyste i więdną, storczyka należy przesadzić.

Kilka kropel wystarczy, aby storczyk rósł jak szalony

Co jeszcze należy wiedzieć o uprawie storczyków? Te kwiaty należy chronić przed zimnem, ale równocześnie ich nie przegrzewać. Co więcej, lubią jasne miejsca, ale chcą być wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Wyzwaniem jest również podlewanie tych roślin. Po pierwsze dlatego, że nie rosną w zwykłej ziemi, ale w specyficznym podłożu. Zazwyczaj warto więc podlewać storczyki raz w tygodniu i to w pierwszej połowie dnia, aby na noc miały już sucho. A jak to robić? Należy zanurzyć doniczkę w wodzie, potem pozwolić, by nadmiar wody wypłynął (aby roślina nie stała w niej, a powietrze miało swobodny dostęp do korzeni od spodu) - dopiero wówczas z powrotem umieszczamy storczyka w osłonce.

Od czasu do czasu możemy roślinie zrobić prysznic, aby obmyć ją z kurzu.

Storczyki, inaczej orchidee najlepiej podlewać deszczówką lub miękką wodą przegotowaną. Od czasu do czasu warto dodać do niej kilka kropel soku z cytryny. Dlaczego? Zmienia ona odczyn na kwaśny, za którym storczyki przepadają. Dzięki temu roślina będzie rosła bujnie i będzie zdrowa. Koniecznie wypróbuj ten trik.

Zobacz także: "Młodzież nie zachowuje dystansu". Broniarz mówi o powrocie dzieci do szkół
Autor: APS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić