o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Mąż ukrył przed nią chorobę psychiczną. "Boję się, że skrzywdzi dziecko"

13
Podziel się

Mąż ją obrażał, krzyczał i był agresywny. Chwilę później znowu zachowywał się normalnie, był czuły i opiekuńczy. Początkowo Aleksandra to ignorowała, później okazało się, że partner zataił przed nią chorobę psychiczną.

Mąż ukrył przed nią chorobę psychiczną. "Boję się, że skrzywdzi dziecko"
Aleksandra zdecydowała się na unieważnienie małżeństwa/ (zdjęcie poglądowe)
bECtjZIl

Aleksandra i Maciek zakochali się w sobie od razu. Nie zdążyli jedna lepiej się poznać, zanim powiedzieli sobie sakramentalne "tak". Kobieta zaszła w ciążę i decyzja o ślubie została przyspieszona. Rodzina wyprawiła im huczne wesele.

Maż zataił przed nią chorobę

Tymczasem oni natychmiast mnie zaakceptowali i przyjęli do rodziny z otwartymi ramionami. Wtedy myślałam, że są po prostu dobrymi ludźmi. Dziś już wiem, że to raczej nie dobroć nimi kierowała. Pierwszy wyraźny sygnał, że z Maćkiem coś jest nie tak, dostałam właściwie od razu po ślubie - mówi kobieta dla serwisu polki.pl
bECtjZIn

Pierwsza nieprzyjemna sytuacja nastąpiła kiedy Aleksandra była w piątym miesiącu ciąży. Źle się czuła, puchły jej nogi, była ogólnie zmęczona. Kiedy zaczęła narzekać mężowi, ten zareagował bardzo agresywnie. Wpadł w szał, zaczął na nią wrzeszczeć i groził rozwodem.

Godzinę później było po wszystkim, Maciek się uspokoił, a kiedy zobaczył, że jego żona płacze był bardzo zdziwiony. Chciał jej pomóc i zaczął pocieszać. Zachowywał się, jakby nie pamiętał swojego ataku.

Z jego miny wynikało, że naprawdę nic nie pamięta. Przez następne dni Maciek zachowywał się wspaniale. Był opiekuńczy, współczujący, dobry. Już prawie zapomniałam o tamtym incydencie. Ale wtedy znowu wybuchnął. A potem kolejny raz - dodaje Aleksandra.
bECtjZIt

Mąż Aleksandry nigdy nie przyznał się do żadnego schorzenia. Swój problem lekceważył, dlatego kobieta postanowiła porozmawiać z teściową. Musiała nalegać i prosić o prawdę, ale w końcu ją usłyszała. "U mojego męża zdiagnozowano w dzieciństwie dysocjacyjne zaburzenie osobowości, czyli rozdwojenie jaźni spowodowane prawdopodobnie śmiercią jego brata bliźniaka" - mówi.

Cała rodzina Maćka, włącznie z nim powiedzieli, że bali się wyznać prawdę. Uważali chorobę psychiczną za wstyd.

Przepraszał, kajał się. I powtarzał to samo co jego matka. Że kocha mnie nad życie, że nie wyznał mi prawdy, bo bał się, że odejdę od niego - tłumaczył się ze swojej choroby Maciek.
bECtjZIu

Aleksandra przez kilka dni myślała nad całą sytuacją, aż w końcu podjęła decyzję. Chce unieważnić małżeństwo. Boi się, że jej dziecku może coś się stać podczas któregoś z ataków męża.

Kto mi da gwarancję, że mąż to wytrzyma i go nie skrzywdzi? Co prawda do tej pory nigdy nie podniósł na mnie ręki, ale kto wie… Poza tym, gdy zaszłam w ciążę, umówiliśmy się, że będzie mi pomagał w opiece nad małą. Tak, bym mogła od czasu do czasu gdzieś wyjść. Teraz wiem, że to będzie niemożliwe - kwituje kobieta.
Zobacz także: Picie "pod chmurką". Poznań walczy ze spożywaniem alkoholu miejscach publicznych
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECtjZIO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
Lekarz
miesiąc temu
Miłości to tutaj nie ma i nie było.
michoo
miesiąc temu
Na moje oko CHAD. To sie leczy.
Monika
2 miesiące temu
Co nagle to po diable Po co tak szybko ten slub? Chlop ci ucieknie czy co? Najpierw trzeba czlowieka poznac-tu widac tego zabraklo
bECtjZIP
Smut
2 miesiące temu
Bardzo współczuję... Ludzie często nie wiedzą, że choroby psychiczne są dużo trudniejsze do zniesienia przez bliskich niż choroby fizyczne... Wyzwaniem jest już życie z osobą depresyjną a co dopiero coś takiego...
Justitia
2 miesiące temu
Ja też mam schizofrenię, ale podpisała intercyzę więc w razie rozwodu zostawię kukwe z niczym.
Zdarza się
2 miesiące temu
Zdarza się
Ksionc
2 miesiące temu
A przysięgła w chorobie i zdrowiu, do póki śmierć Was nie rozłączy.
Współczuje
2 miesiące temu
Fajna miłość. Powinna chociaż spróbować namawiać go do jakiejś terapii, leczenia, bo o ile współczuje tej kobiecie, to jeszcze bardziej współczuje jej mężowi, który do końca życia nie będzie miał szans na szczęście
Anka
2 miesiące temu
Co drugie małżeństwo to albo mąż albo żona wrzeszczą a potem udają aniołki:)...takie czasy, że ludzie nie panują nad emocjami...
Tgjk
2 miesiące temu
Krzyknął i już choroba, jeśli to choroba to 3/4 Polaków na nią cierpi tylko są niezdiagnoxowani
Gero
2 miesiące temu
Dramatyczna sytuacja. Mąż jako ojciec będzie miał prawa do dziecka, niezależnie od rozwodu. Pozbawienie praw będzie prawnie trudne i ciągnie się latami. Moje zdanie - uciekać od takiego związku jak najdalej i walczyć o dobro dziecka (i własne). Agresja będzie tylko narastać.
aga
2 miesiące temu
To juz wiem na co choruje Kaczynski
Wiola
2 miesiące temu
Proszę udać się do specjalisty lekarza psychologa Posłuchać serca też Smutne Milosc czyni cuda ale czy jeszcze jest sama Pani wie najlepiej
bECtjZIH
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić