Miała dwie macice. Dowiedziała się o tym dopiero przy porodzie

25

Brittany Jacobs przez wiele lat skarżyła się na obfite i bardzo bolesne miesiączki. Odczuwała również dyskomfort podczas współżycia. Dopiero, gdy rodziła swoje pierwsze dziecko, dowiedziała się, że ma podwójny system rozrodczy.

Miała dwie macice. Dowiedziała się o tym dopiero przy porodzie
Brittany Jacobs urodziła się z podwójnym systemem rozrodczym (Instagram @coveredatoz)

Brittany Jacobs już jako nastolatka zaczęła się borykać z poważnym i dokuczliwym problemem zdrowotnym. Miała podwójną miesiączkę, która następowała jedna po drugiej. Za każdym razem obficie krwawiła, a cały proces był dla niej bardzo bolesny.

- Zawsze uważałam się za osobę bardzo dobrze znoszącą ból, ale moje miesiączki były tak bolesne, że płakałam. Krew zawsze przeciekała przez tampony - mówi Brittany w filmiku na TikToku.

Z czasem Jacobs do tego przywykła. Myślała, że nieznośny ból menstruacyjny jest normalny, ponieważ wiele jej koleżanek też się na niego uskarżało. Lekarze przez wiele lat nie potrafili jej pomóc i właściwie zdiagnozować problem. Nie zaniepokoiło ich nawet to, że kobieta skarżyła się na ból w czasie współżycia.

Miała podwójny system rozrodczy

Brittany mimo wszystkich problemów zdrowotnych, zaszła w ciążę. Szybko zauważyła, że brzuch nierówno się zaokrągla, jest większy z jednej strony. Kobieta przeszła specjalistyczne badania i wciąż nie wiedziała, co jej dolega. Dopiero podczas porodu Jacobs dowiedziała się od swojej położnej, że ma dwie pochwy, dwie szyjki macicy i dwie macice.

Jednak podczas narodzin jej pierwszego syna podwójna przegroda w pochwie blokowała główkę dziecka. Brittany musiała wybrać, czy chce urodzić poprzez cesarskie cięcie czy na przecięcie przegrody. Kobieta wybrała drugą opcję, dzięki czemu udało się jej urodzić siłami natury i nie było żadnych komplikacji. Po dwóch latach Jacobs po raz drugi zaszła w ciążę i tym razem już nic nie zagrażało bezpieczeństwu jej i dziecka.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Zaświadczenie od psychiatry ratunkiem dla kobiet po wyroku TK? "Nie wszyscy mamy w sobie gotowość do heroizmu"
Autor: JPI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić