Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Na jej dom spadła bomba. Przekroczyła granicę mimo utraty wzroku

Podziel się:

Ołena Selichzianowa i jej synowie przebywali w domu, gdy nagle na budynek spadła rakieta. W wyniku ataku wszyscy domownicy odnieśli dotkliwe obrażenia i wymagali natychmiastowego przewiezienia do szpitala. Mimo ran zdołali uciec do Polski. Tam zdarzył się cud.

Na jej dom spadła bomba. Przekroczyła granicę mimo utraty wzroku
Olena Selichzianowa straciła wzrok w wyniku obrażeń spowodowanych przez wybuch rakiety, która spadła na jej dom (kadr z BBC)

Jak informuje Dziennik Wschodni, dramat Ołeny i jej dzieci – bliźniaków Nazara i Mitura – rozegrał się 11 marca. Właśnie tego dnia na ich dom spadła rakieta, w wyniku czego wszyscy odnieśli dotkliwe obrażenia.

Wojna w Ukrainie. Straciła wzrok, ale razem z dziećmi uciekła do Polski

Zarówno matka, jak i 5-latkowie najbardziej uskarżali się na problemy ze wzrokiem. Nazar stracił jedno oko, a sama Olena uciekała z dziećmi do Polski, praktycznie już nie widząc. Szczęście w nieszczęściu, że do rodziny pomocną dłoń wyciągnęła doktor Natalia Preis, lekarka ze Lwowa.

Doktor Preis opowiedziała o przypadku samotnej matki i jej dzieci swojemu koledze po fachu z Polski. Profesor Robert Rejdak, kierownik Kliniki Okulistyki Ogólnej SPSK 1 w Lublinie, regularnie udziela pomocy uchodźcom z Ukrainy, którzy wymagają skomplikowanych zabiegów.

Jeden z chłopców jest po operacji, przeprowadzonej przez prof. Katarzynę Nowomiejską, która się powiodła. Wiemy, że udało się naprawić stan struktur oka, teraz wymaga to zagojenia oraz rekonwalescencji. To będzie długie leczenie, wieloetapowe – podkreślał prof. Rejdak (Dziennik Wschodni).

Ołena Selichzianowa również trafiła pod opiekę polskich lekarzy. Jak podkreślał prof. Rejdak, walka o wzrok obywatelki Ukrainy okazała się naprawdę trudna, ponieważ jej oczy były przebite i poranione. Nie skończyło się na jednej operacji, jednak zabiegi zakończyły się sukcesem, a sama Selichzianowa widzi coraz lepiej. Stał się cud.

Już jest lepiej, bo widzę dzieci – przyznała Olena Selichzianowa (Dziennik Wschodni).
Zobacz także: Zobacz też: Czy Putin zostanie obalony? Miller o dwóch możliwościach
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić