Paulina Antoniak
Paulina Antoniak| 

Na rynku pracy brakuje kosmetyczek. Czy praca w zawodzie się opłaca?

1

Praca w zawodzie kosmetyczki może być dochodowym źródłem utrzymania. Należy jednak spełnić szereg odpowiednich wymagań i posiadać niezbędną wiedzę i umiejętności. Ofert pracy jest naprawdę wiele, jednak wbrew pozorom wcale nie jest to taka łatwa profesja. Jakie studia lub kursy należy ukończyć, aby dostać pracę w zawodzie? Ile można na tym zarobić? Wyjaśniamy.

Na rynku pracy brakuje kosmetyczek. Czy praca w zawodzie się opłaca?
Jakie wykształcenie trzeba zdobyć, aby dostać pracę w zawodzie kosmetyczki? (Adobe Stock)

Aby zostać kosmetyczką, należy zdobyć odpowiednie wykształcenie. Możemy na przykład wybrać się na studia kierunkowe przygotowujące do pracy w zawodzie lub zapisać się do szkoły policealnej o profilu kosmetycznym.

Na rynku istnieje również wiele kursów. Co istotne, kosmetyczka powinna stale aktualizować swoją wiedzę i dbać o rozwój, podnosząc kompetencje, a także być na bieżąco z aktualnymi trendami.

W wielu miastach zawód kosmetyczki jest zawodem deficytowym, zatem nie powinniśmy mieć większych problemów ze znalezieniem pracy na tym stanowisku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesienazywo: Kosmetyczka zamiast stomatologa?

Ile zarabia kosmetyczka? Jakie wymagania trzeba spełnić?

Z pewnością doświadczenie w pracy w zawodzie podniesie naszą konkurencyjność, jednak bardzo często nie jest ono wymagane.

Do najważniejszych kompetencji miękkich oczekiwanych przez pracodawców należą przede wszystkim komunikatywność, otwartość, obowiązkowość, rzetelność, a także poczucie humoru i empatia.

Jeżeli chodzi o zarobki w zawodzie kosmetyczki, zależą one od wielu różnych czynników. Znaczenie ma miejsce wykonywania pracy, zdobyte doświadczenie oraz posiadane kompetencje i kwalifikacje.

Najczęściej zarobi wahają się w przedziale ok. 4 300 złotych brutto miesięcznie w mniejszych miejscowościach do 10 000 złotych brutto w dużych miastach. Wiele kosmetyczek decyduje się na założenie własnego salonu, co również może znacząco wpłynąć na wysokość zarobków.

Pracy w zawodzie najlepiej szukać za pośrednictwem portali z ofertami pracy, na grupach tematycznych w mediach społecznościowych czy za pośrednictwem urzędów pracy. Można również wykazać się inicjatywą i udać się osobiście do miejsc, w którym chcielibyśmy pracować.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić