aktualizacja 

Najstarsza kulturystka świata. Nie uwierzysz, ile ma lat

14

Ernestine Shepherd jest najbardziej wysportowaną babcią świata. Kulturystką zaczęła interesować się dopiero po pięćdziesiątce. Niedługo później wygrywała pierwsze zawody. Dziś ma 86 lat i nie zamierza rezygnować ze swojej pasji. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Najstarsza kulturystka świata. Nie uwierzysz, ile ma lat
Ernestine ma 86 lat. (Instagram)

Pochodząca z Baltimore w USA Ernestine Shepherd ma 86 lat i jest najstarszą kulturystką świata. Amerykanka nie zamierza w najbliższym czasie rezygnować ze sportu. W 2010 roku wpisano ją do księgi rekordów Guinnessa.

Najstarsza kulturystka świata

Nigdy nie zapomnę, jak stałam na tej scenie, kiedy odbierałam medal i certyfikat - powiedziała Ernestine w jednym z wywiadów.

86-latka jest dowodem na to, że nigdy nie jest za późno, żeby zacząć rozwijać swoje pasje. Sportem zajęła się dopiero w wieku 56 lat, niedługo po tym, jak zmarła jej siostra Velvet. 86-latka wyznała, że śmierć bliskiej osoby dała jej ogromną motywacje, żeby zmienić swój tryb życia. Wszystkie swoje wygrane i rekordy dedykuje Velvet.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Miss Euro ma specjalną wiadomość do polskich piłkarzy. Dołączyła takie nagranie

Pytana o sekret swojego sukcesu Ernestine odpowiada zawsze: "dyscyplina". Amerykanka waży obecnie 50 kg. Codziennie wstaje o 4 nad ranem, żeby zrobić trening. Przebiega ponad 130 km tygodniowo. Prowadzi zdrowy tryb życia i stosuje dietę składającą się głównie z orzechów, jajek, kurczaka i warzyw. Codziennie pije także ogromne ilości wody.

Ernestine powiedziała, że wygląda o wiele lepiej niż wtedy gdy była młodsza. Ma dużo energii i nie zamierza rezygnować z treningów. Uważa, że dieta i ćwiczenia są kluczem do zachowania dobrego zdrowia i młodego wyglądu.

Najstarsza kulturystka świata prowadzi Instagrama, gdzie chwali się swoim wyglądem i treningami. Jest także bardzo rozpoznawalna w mediach. Rozmawiała z Oprah Winfrey i pojawiła się w teledysku Beyonce "Black is King".

To było wspaniałe, wspaniałe doświadczenie. Beyonce sprawiła, że ​​poczułam się jak królowa. Czułam się zaszczycona. Czułem, że znów mam moc, by się uśmiechać. Beyonce nie ma pojęcia, co dla mnie zrobiła - powiedziała Ernestine.
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić