o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Redakcja WP Kobieta
|

Strajk Kobiet. Słowa Pana Yapy zaskoczyły internautów

17
Podziel się

Postać Pana Yapy jest doskonale znana wszystkim, którzy wychowywali się w latach dziewięćdziesiątych. Po odejściu z telewizji, Krzysztof Janczak próbował zaistnieć w Internecie. Jego projekt z Mariuszem Czajką zakończył się w atmosferze skandalu. Niedawno Pan Yapa zwrócił się do swoich fanów z ważnym przesłaniem.

Strajk Kobiet. Słowa Pana Yapy zaskoczyły internautów
Krzysztof Janczak. (AKPA)
bErhYVYl

Krzysztof Janczak był w latach osiemdziesiątych znanym i lubianym kabareciarzem, którego można było oglądać między innymi w klubie "Stodoła". Prawdziwą popularność przyniosło mu jednak wykreowane przez siebie sceniczne alter ego. Pan Yapa, czyli sympatyczny wujaszek, bawił miliony małych widzów przed telewizorami, między innymi w programie "5-10-15".

Druga twarz Pana Yapy

Dzieci pokochały Pana Yapę za jego autentyczność:

Dzieci zawsze mi wierzyły, bo ja się do nich nie umizgiwałem. Nie mówiłem "klaszczemy rączkami, klap, klap, klap!". Mówiłem do nich po prostu: "słuchajcie, ludzie" - opowiadał Krzysztof Janczak na łamach "Gazety Olsztyńskiej".
bErhYVYn

W 1998 r. aktor został uhonorowany Orderem Uśmiechu. Jednak już kilka lat później jego popularność zaczęła wygasać. Krzysztof Janczak skarżył się, że Pan Yapa go zaszufladkował. Gwiazdor zaczął pracować na własny rachunek, prowadził "Beczkę śmiechu" w RTL 7, a także występował na scenie.

W 2015 r. postanowił przypomnieć się szerszej publiczności i założył, wraz z Mariuszem Czajką, kanał na YouTubie. Panowie pokłócili się o pieniądze i szybko zniknęli z sieci.

Krzysztof Janczak nagrał także kontrowersyjny "Rap Pana Yapy"- naszpikowany wulgaryzmami kawałek, który miał mu pomóc w zerwaniu z wizerunkiem ulubieńca milusińskich. Zalała go jednak fala krytyki, a aktor przypłacił "powrót" silną depresją.

bErhYVYt

Ważne przesłanie. Aktualnie Krzysztof Janczak wycofał się z życia estradowego i zaszył na wsi. Teraz skupia się przede wszystkim na pisaniu książek i sztuk teatralnych.

Na szczęście aktor jest aktywny w mediach społecznościowych. Dzięki temu wiemy, jakie ma poglądy na otaczającą nas rzeczywistość. W filmiku opublikowanym w październiku, w czapeczce z błyskawicą, Pan Yapa zwraca się do widzów z ważnym przesłaniem:

Załoganci, widzę was na ulicach, jak strajkujecie. Jestem z was cholernie dumny.
bErhYVYu
Nie dajcie się. Walczcie dalej. To wasza przyszłość. Witka, witeczka, Załoganci.
Zobacz także: Czy polskie policjantki muszą mierzyć się z docinkami kolegów?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErhYVYO
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(17)
Toruniak
4 miesiące temu
Jaki Yapa, taki Kraj
loo
4 miesiące temu
... toż to pan Yełop we własnej osobie...
Jack
4 miesiące temu
Nie uczestnicze w protestach na ulicy Nie ubliżam ludziom którzy chcą rodzić do woli .Ich sprawa.Ale za legalną aborcja byłem ,jestem i będę. Dla mnie życie czlowieka jest od urodzenia a nie od poczecia. I nikt nie ma prawa narzucac mi innych pogladow.Zawsze poprę kazdego polityka i człowieka co popiera prawo do legalnej aborcji.A tak na marginesie.Nie wierzę że Panie będace w wyższych strukturach obecnej partii rządzącej jak zajdzie potrzeba np dla ich córek to tego zabiegu nie wykonają. Dla publiczki to chlapią jezykami o "bożej" miłości do nienarodzonego ale w swoich prywatnych sprawach to te gadki będa miały w.......Przykład Pani Emilewicz (w innej wprawdzie ale analogicznej sprawie) jest az nadto ,.Więc wracajmy do tego co funkcjonowąlo prawie 50lat i funkcjonuje na całym świecie czyli legalna aborcja w świetle prawa.
bErhYVYP
Ryszard
4 miesiące temu
Słowa NIE ZABIJAJ nie dotyczą plodu usuniętego do 3-go miesiaca. To jest zalażek do powstania czlowieka, a nie czlowiek.To tak jakby gasienicę nazywac motylem. Więc nie naduzywajcie państwo mający tradycyjne poglądy czegoś zabójstwem, co nie jest zabojstwem tylko zwyklym zabiegiem ginekologicznym - a czyms takim jest aborcja do 3-go miesiąca . Nikt komuś o innych pogladach niezabrania rodzić do woli ale do diabła nie pozwolimy sobie narzucac swiatopogladu.Popieram pana Japę i jestem zwolennikiem legalnej aborcji
Pit
4 miesiące temu
Nie zabijaj 👍 a jak już dajesz na prawo i lewo 😂 to sobie jajniki podwiązać możecie
ryszad
4 miesiące temu
Oioieram Pana japę.Kto chce niech rodzi ile chce ale tym co chcą usunąc w porę ( kiedy płod jest jeszcze zalązkiem człowieka a nie człowiekiem) to nie należy zabraniać.W Polsce tyle lat aborcja była legalna i nie miało to wpływu na osoby o poglądach tradycyjnych.Teraz zrobiono aborcyjną dytaturę. Dlatego popieram protesty i jestem zwolennikiem legalnej aborcji
FafaraFa
4 miesiące temu
Nie lubiłem go oglądać.Przypominał żula spod sklepu.W sumie niewiele się zmieniło.
lot
4 miesiące temu
rap pana japy rap!
Marektor
4 miesiące temu
Nigdy mi nie leżał. Żenada taka trochę. Teraz mamy potwierdzenie
emeryt
4 miesiące temu
Kochać dzieci czy skrobać dzieci oto jest pytanie
metall
4 miesiące temu
"To wasza przyszłość." Tylko czyja? Dajmy prawo każdemu, do jego przyszłości.
malaska
4 miesiące temu
30 lat wstecz była Yapa około Owsiaka. Pamiętają tylko emeryci, lepiej jak dziadek owce hoduje. Błyskawica z prostatą nie gra.
japek
4 miesiące temu
Zawsze był OK! ...i tak zostało
bErhYVYH
Radek
4 miesiące temu
Jakas parodia! Jak taki ktos moze kochac dzieci.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić