Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aleksandra Lewandowska
Aleksandra Lewandowska
|

Podczas USG myślano, że dziecko puszcza bańki. Okazało się, że to nowotwór

38
Podziel się:

Na jednym z rutynowych badań USG w trakcie ciąży u Tammy Gonzalez lekarz ginekolog zauważył ogromną bańkę. Na pierwszy rzut oka wyglądało to, jakby dziecko wydmuchiwało coś z ust. Okazało się jednak, że jest to potworniak.

Podczas USG myślano, że dziecko puszcza bańki. Okazało się, że to nowotwór
Podczas USG myślano, że dziecko puszcza bańki. Okazało się, że to nowotwór (The Guardian)

Ten dzień z pewnością był jednym z najgorszych w życiu Tammy Gonzalez. Mieszkanka Florydy wybrała się na rutynowe badanie USG, aby sprawdzić, jak przebiega jej ciąża. To, co ukazało się ginekologowi na monitorze, było naprawdę wyjątkowo rzadkim widokiem.

Zagrożona ciąża

Tammy zobaczyła na USG, że tuż obok jej dziecka znajduje się wielka bańka. Wyglądało to tak, jakby to ono puszczało ją z ust. "To jest we mnie czy dziecko to robi?" - zapytała lekarza.

Bańka była jednak czymś znacznie bardziej szkodliwym niż tylko punktem na ekranie. Po dalszych badaniach okazało się, że jest to niezwykle rzadki i śmiertelny nowotwór — potworniak. Zdarza się w 1 przypadku na 100 tys. urodzeń. Rak rósł na ustach dziecka.

Lekarze zalecali Tammy Gonzalez, aby przerwać ciążę ze względu na ryzyko poronienia. Odmówiła. Podjęła decyzję o kontynuowaniu ciąży, wierząc, że potworniaka można jakoś usunąć.

Ryzykowna operacja

Kobieta zaczęła na własną rękę szukać takiej możliwości. Natknęła się na procedurę zwaną operacją endoskopową, której w tym przypadku nigdy jeszcze nie wykonywano. By ocalić życie dziecka, zdecydowała się zaryzykować.

Zabieg wykonał dr Ruben Quintero ze szpitala Jackson Memorial w Miami. Udało mu się usunąć guza, jednak musiał on pozostać do końca ciąży w łonie.

Cztery miesiące później Tammy Gonzalez urodziła zdrową dziewczynkę. Po zabiegu na ustach dziecka pozostała blizna. Wyjęty guz był mniejszy niż na przeprowadzonym USG.

"Teraz wszystko jest z nią jak najbardziej w porządku. Ma jedynie niewielką bliznę na ustach, ale mówi i pije. Jest moim małym cudem" — powiedziała Tammy Gonzalez o swojej córce Leynie w rozmowie z ABC News. Dziewczynka rozwija się prawidłowo.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Zobacz także: Zwiększają ryzyko raka. Oto pięć niebezpiecznych składników
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(38)
ADA
rok temu
I teraz będzie miała przez 20 lat udrękę... cudowną udrękę.
dottore
rok temu
Potworniak to nie rak. Potworniak nie jest śmiertelny. Usunęli go, bo mógł komplikować poród.
kks
rok temu
Artykuł sponsorowany przez PIS
zły !!!!!!!!!...
rok temu
ja bym lekarzowi w takim przypadku powiedział najpierw to ja zabije pana zanim pan zabije moje dziecko. czym się różni życie pana od życia mojego dziecka?? czym jest winne takie dzieciątko jeszcze nie urodzone a już byłby wykonany wyrok śmierci na Nim ??
i tak ładna
rok temu
A Tusk powiedział ......
Szik
rok temu
Najlepiej od razu zabić. To jest metoda lekarzy..
abc123
rok temu
Nie ma to jak fachowa porada lekarza - problem w ciąży -> zabić dziecko, oj przepraszam "przerwać ciążę"... i problem znika. Szacun dla Tammy Gonzalez, że szukała dalej pomocy.
Jaja
rok temu
Też miałam potworniaka, wycięli mi go 5 lat temu a po badaniach histopatologicznych lekarz powiedział do mnie " o będziesz żyć do samej śmierci ". Nic strasznego to nie jest
Miałam to wie...
rok temu
Potworniak nie jest śmiertelny. Jest to zlepek źle wykształconych tkanek. Nie zagraża życiu.
Bsbsh
rok temu
Jeżeli reszta artykułów na wp jest równie fachowa jak ta to ja dziękuję bardzo
Omylny Doktor
rok temu
Szanowna Pani Redaktor zanim napisze Pani artykul z dziediny medycyny polecam skonsultowac go z kimkolwiek z branzy medycznej. Potworniak nie jest pomimo nazwy najpotworniejszym z nowotworow. A co do operacji to jak mniemam ma Pani na mysli przezbrzuszna operacje laparoskopowa na plodzie w macicy matki???. Takie zabiegi wykonuje sie takze w Polsce, oczywiscie z innych wskazan.
obserwator
rok temu
RAKIEM JEST IDEOLOGIA BRENDER.
patolog
rok temu
jasne... a pozostawione komórki rakowe rozeszły się po organizmie zarówno matki jak i dziecka. Jednym słowem potworniak gnił w macicy przez resztę ciąży. Ktoś tu opowiada bajki i snuje fantazje.
saba
rok temu
"Super" filozofia XXI wieku: zabijmy już teraz bo może później umrzeć...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić