Redakcja WP Kobieta| 

Pokrój cytrynę na ćwiartki i połóż obok łóżka. Zobaczysz, co się stanie

21

Stres, brak snu i koncentracji - na te wszystkie zmory jest jedno remedium, przekrojona cytryna.

Pokrój cytrynę na ćwiartki i połóż obok łóżka. Zobaczysz, co się stanie
Kawałek cytryny (Getty Images)

Przedłużający się lockdown, niepewność zatrudnienia, godziny przed monitorami podczas pracy zdalnej - to wszystko sprawia, że jesteśmy zmęczeni i zestresowani. Joga, medytacja, słuchanie relaksujących podcastów to znane sposoby przeciwdziałania negatywnym skutkiem stresu. Istnieje jednak prostsza metoda, która nie wymaga ani pieniędzy ani umiejętności, a może przynieść wiele korzyści. Potraktuj cytrynę jak lekarstwo, nie tylko na grypę.

Aromaterapia to czary. Gdy pomyślimy o zapachu cytryny, przychodzą nam do głowy wakacje, słodka lemoniada, lekkie drinki. Już samo to sprawia, że nasz znużony mózg odczuje ulgę. Cytrynę stosuje się więc z powodzeniem w aromaterapii.

Otrzymywany z wyciskania skórek z cytryn olejek aromaterapeutyczy używany jest do produkcji balsamów do ciała, kremów do rąk, żeli pod prysznic. Kilka kropel takiego produktu w kominku zapachowym od razu odmieni atmosferę w pomieszczeniu.

Sny o lecie dzięki cytrynie przy łóżku. Rozkrójmy niedojrzałą cytrynę na ćwiartki, zasypmy solą i połóżmy obok łóżka. Jej intensywny aromat zrelaksuje nas i odpręży. Pomoże szybciej zasnąć i lepiej się zregenerować.

Jeśli czujemy, że mamy trudności z koncentracją, wykorzystajmy podobny patent na stanowisku pracy. Przekrojona cytryna usunie zmęczenie pracą umysłową i zmobilizuje do intensywniejszego myślenia. Nic dziwnego, że ten cudowny owoc w Starożytnej Grecji był symbolem zdrowia.

Zobacz także: Dariusz Piontkowski ocenia pomysł amnestii dla części uczniów
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić