Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
APS
|

Ślub w domu? Duchowni potępiają pomysł. "Niegodna ceremonia"

150
Podziel się

Brytyjscy parlamentarzyści przygotowują reformę, która ma na celu zezwolenie na udzielanie ślubów w domu, na statkach wycieczkowych lub na plażach. Propozycja została potępiona przez zwierzchników Kościoła Anglikańskiego. Jedna strona chce, aby zawieranie związków małżeńskich było prostsze, dostępniejsze i tańsze. Duchowni obawiają się komercjalizacji tego sakramentu.

Ślub w domu? Duchowni potępiają pomysł. "Niegodna ceremonia"
Śluby w Anglii (Getty Images)
bEUCJqfF

Przywódcy religijni argumentują, że domowe śluby mogłyby spowodować, że ceremonia stałaby się niegodna, skomercjalizowana. Zapowiedzieli, że będą wywierać presję na ministrów, aby zaprzestali reformy. Projekt zmian w prawie ma być przedstawiony urzędnikom jeszcze w tym roku.

Co zatem zakłada najnowszy projekt? Na pewno ma on na celu zachęcić i ułatwić narzeczonym zawieranie związków małżeńskich. Według wytycznych, miałyby się one odbywać również na świeżym powietrzu lub w prywatnych domach. Zwolennicy zmiany prawa tłumaczą, że dzięki temu śluby stałyby się bardziej dostępne.

bEUCJqfH
Wysokie koszty i oczekiwania związane z weselami stały się poważną przeszkodą dla rodzin o niższych i średnich dochodach, dla których małżeństwo zapewnia największą stabilność – tłumaczył Harry Benson z Marriage Foundation i wezwał Kościół do jej poparcia.

Kto może zawrzeć związek małżeński?

W Zjednoczonym Królestwie należy spełnić trzy warunki, aby zawrzeć związek małżeński. Po pierwsze należy mieć ukończone 18 lat (za zgodą rodziców - 16, wyjątkiem jest Szkocja).

bEUCJqfN

Od 29 marca 2014 roku związek małżeński mogą zawierać również pary homoseksualne w Anglii i Walii. Do tamtego czasu jedyną formą legalizacji związku osób tej samej płci było zawarcie tzw. Rejestrowanego Związku Partnerskiego (Civil Partnership). Civil Partnership dawał związkowi ochronę prawną interesów partnerów np. w sprawach spadkowych czy emerytalnych.

Zobacz także: Demograficzny problem w Polsce. Jak rząd chce to zmienić?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUCJqgi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(150)
Zzzz
9 miesięcy temu
Kościół od zawsze wtrącał się sprawy państwa a teraz państwo wtrącał się w sprawy kościoła. I co teraz klechom nie pasuje? Jestem za udzielaniem ślubu wszędzie!
Aleksandra
9 miesięcy temu
Jak ślub to tylko w kościele innej opcji nie ma. My swój przełożyliśmy na przyszły rok mimo że wszystko było już dopięte na ostatni guzik. Od siostry dostaliśmy nawet roombe, którą nam kupiła z okazji ślubu a z racji, że się nie odbył stwierdziła, że i tak go nam podaruje wcześniej :P
stan
9 miesięcy temu
Czy nie wiecie, że ludzie nieprawi nie odziedziczą Królestwa Bożego? Nie dajcie się wprowadzić w błąd. Ani dopuszczający się niemoralności, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani mężczyźni zgadzający się na kontakty homoseksualne, ani homoseksualiści, ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani rzucający obelgi, ani zdziercy nie odziedziczą Królestwa Bożego
bEUCJqgj
gostek
9 miesięcy temu
Duchowni obawiają się komercjalizacji sakramentu małżeństwa? A oni to niby darmo go serwują?!?
lolo
9 miesięcy temu
Co wy piszecie? W anglikaniżmie małżeństwo nie jest sakramentem!!!
STKMS
9 miesięcy temu
A kogo to obchodzi że ktoś ma przerosty nie tylko w kroczu.
Jann
9 miesięcy temu
Te homo małżeństwa, to przegięcie. To są homożeństwa. Na całym świecie, we wszystkich religiach , kulturach małżeństwo to związek, kobiey i mężczyzny. Koniec. Kropka.
Mamona rządzi
9 miesięcy temu
Obawiają się komercjalizacji bo chcą mieć wyłączność na śluby mamona i tylko mamona.
Peacemaker
9 miesięcy temu
Który to z monarchów Anglii,obwołał się zwierzchnikiem kościoła,czy nie Henryk VIII,jakież to nowoczesne.
wojtas
9 miesięcy temu
I tu wyłazi cała beszczelność klechmenciarska. Kasa wieje i to jet niegodne.
afrykaner
9 miesięcy temu
w RPA śluby są udzielane w domach,byłem świadkiem na ślubie kolegi warunkiem było obywatelstwo południowoafrykańskie.
emeryt
9 miesięcy temu
Po co komu ślub, to tylko problemy na przyszłość.
człowiek
9 miesięcy temu
Ślub to raczej akt prawny, ale kler ma zawsze swoje nazwy i mówi sakrament. Moja matka zawarła taki sakrament przed podpisaniem konkordatu i w lutym umarł formalnie kawaler bo w USC ślub kościelny nie był zgłoszony.
bEUCJqgb
Buhahaha
9 miesięcy temu
Czekam na śluby on-line.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić