Nigdy nie rób tego z praniem. Zniszczysz ubrania

10

W kwestii używania proszku lub płynu do prania zazwyczaj nie mamy żadnych wątpliwości. Jednak co z płynem do zmiękczania tkanin? Podpowiadamy, jak z niego korzystać, by osiągnąć najlepsze efekty.

Nigdy nie rób tego z praniem. Zniszczysz ubrania
Poprawne korzystanie z płynu do zmiękczania tkanin (Pexels)

Nie wszyscy mają w nawyku korzystanie z płynu do zmiękczania tkanin, ponieważ uważają, że proszek lub płyn do prania w zupełności wystarczają. Dlatego warto zapoznać się z jego zaletami, które pokazują, że warto go używać. Po pierwsze, jak sama nazwa wskazuje, taki płyn zmiękcza tkaniny, które stają się wtedy milsze w dotyku. To jednak nie wszystko. Sprawia również, że się nie elektryzują oraz mniej mechacą, co bezpośrednio wpływa na przedłużenie trwałości ubrań. Dodatkowo płyn do zmiękczania tkanin sprawia, że wysuszone rzeczy o wiele łatwiej jest wyprasować. Dodatkowym atutem jest również piękny zapach, który utrzymuje się na ubraniu znacznie dłużej, niż gdy użyjemy samych produktów piorących. 

Postępuj zgodnie z instrukcją 

Płynu do zmiękczania należy jednak używać w odpowiedni sposób. Nieprzestrzeganie pewnych zasad może doprowadzić do zniszczenia ubrania. W przypadku prania w pralce należy przede wszystkim zapoznać się z informacjami umieszczonymi na metkach oraz tymi na opakowaniu płynu i dokładnie ich przestrzegać. Zbyt duża ilość wlanego płynu może sprawić, że intensywny zapach ubrań stanie się wręcz nieznośny. Dlatego korzystamy z nakrętki z precyzyjną miarką. Płyn do zmiękczania tkanin powinno się wlewać do otworu, który zazwyczaj oznaczony jest uniwersalnym symbolem kwiatka, jeszcze przed uruchomieniem pralki. 

Nadaje się również do prania ręcznego 

A jak to wygląda w przypadku prania ręcznego? Pierzemy w ten sposób wyjątkowo delikatne rzeczy, które pralka może zniszczyć. W takim przypadku płynu do zmiękczania również można używać. Ważne jest jednak, aby nie wlewać go bezpośrednio na ubranie, ponieważ może to spowodować odbarwienie lub zniszczenie materiału. Najpierw wlewamy go do miski z wodą, a dopiero w następnej kolejności wkładamy rzecz potrzebującą wyprania. Aby osiągnąć jeszcze lepszy efekt należy zostawić ją w wodzie z detergentem na około 10 minut.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Skutecznie sposoby na pozbycie się plam po owocach na ubraniach
Autor: ORY
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić