To stało się podczas grilla. Skarżył się na potworny ból ucha!

5

Miłe popołudnie przy grillu zamieniło się w prawdziwy koszmar. 4-latek zjadł hamburgera i nagle... rozbolało go ucho. Chłopiec straszliwie cierpiał. Trafił do szpitala, gdzie lekarze - pomimo usilnych starań - długo nie mogli utrafić z diagnozą. Gdy się w końcu to udało, wszyscy przecierali oczy ze zdumienia.

To stało się podczas grilla. Skarżył się na potworny ból ucha!
Tragedia podczas grilla. Czterolatek wylądował w szpitalu. (Pixabay(Karolina Grabowska), TikTok)

O tym nietypowym przypadku medycznym poinformowała na TikToku amerykańska lekarka z SOR-u. Kobieta na swoim koncie pod nazwą @beachgem10 podzieliła się smutną historią pewnego 4-letniego pacjenta, którym się zajmowała. Chłopczyk trafił na ostry dyżur z ogromnym bólem ucha i wysoką gorączką.

Wypadek podczas grilla. Bolało go ucho

Tragedia rozegrała się podczas rodzinnego grilla. Dziecko zjadło pysznego hamburgera z mięsem z grilla i nagle złapało się za ucho. Chłopczyk bardzo cierpiał i mocno płakał. Skarżył się na silny ból. Przerażeni rodzicie natychmiast zawieźli go na SOR. Tam zajęła się nim m.in. (wspomniana powyżej) pani doktor z TikToka.

Na oddziale zbadano mu laryngologicznie uszy. Jednak nie znaleziono w żadnym z nich nic niepokojącego. Rodzice zostali więc poinformowani, by podawać dziecku lek przeciwbólowy i przeciwzapalny - ibuprofen oraz krople douszne. Chłopiec wrócił do domu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Prosto z grilla. Jak grill, to burgery, ale jak burgery, to nie byle jakie ;)

Niestety dolegliwości nie ustępowały, a wręcz nasilały się. Opiekunowie ponownie przywieźli swojego synka na oddział. Wykonano mu szereg kolejnych badań. Lekarze dwoili się i troili, by pomóc cierpiącemu dziecku. Zrobili tomografię komputerową ucha. Ta nic nie wykazała.

Nie miałam pojęcia, co się z nim dzieje. Wyniki badań jego uszu były bez zarzutu, a on wciąż odczuwał ból - mówiła lekarka na TikToku.

W kolejnych godzinach chłopczyk nie mógł już swobodnie przełykać pokarmów. Uskarżał się dodatkowo na ból gardła. Miał jego obrzęk i tkliwość szyi. Lekarze nie ustawali w poszukiwaniu przyczyny. Zdecydowali się na tomografię komputerową szyi oraz uszu, tym razem z podaniem kontrastu. Ta przyniosła zaskakującą odpowiedź!

Co znaleźli specjaliści? Otóż w gardle 4-latka... utknął kawałek metalowego drutu o długości 2 cm. Wokół ciała obcego pojawił się ropień i to właśnie on przysparzał dziecku tyle bólu.

Jak to możliwe? Skąd ciało obce u dziecka? Winowajcą była.... szczotka do grilla, której jeden z metalowych drutów znalazł się w mięsie. Po zjedzeniu zaś hamburgera trafił on do tkanek miękkich 4-latka (wbił się nieopodal trąbki Eustachiusza, łączącej ucho środkowe z gardłem).

Chłopiec pilnie znalazł się na sali operacyjnej. Chirurdzy wyciągnęli mu pechowy drut, a następnie osuszyli ropień. W kolejnym kroku wdrożono u niego kurację antybiotykami. Dziecko znów mogło żyć bez bólu.

Szczotka do grilla. Lekarka apeluje, by ich nie używać

Doktor z TikToka przestrzega pacjentów w swoim nagraniu przed stosowaniem metalowych szczotek do grilla. Dlaczego? Mówi bowiem, że są one bardzo niebezpieczne. Podczas czyszczenia sprzętu, oderwane z nich druciki - "włosy" mogą bowiem wyrządzić nam sporo krzywdy. Jeśli trafią do jedzenia to stanowią zagrożenie dla gardła, ale też jelit (niedrożność lub ich perforacja).

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić