Paulina Antoniak| 

W materacu i pościeli jest ich całe mnóstwo. Co zrobić, żeby zniknęły?

7

Łóżko zwykle kojarzy się nam z relaksem i odpoczynkiem. Jednak z powodu roztoczy w materacu taki stan rzeczy może ulec zachwianiu. Jak się ich pozbyć? Są na to sprawdzone sposoby.

W materacu i pościeli jest ich całe mnóstwo. Co zrobić, żeby zniknęły?
Roztocza żerują w domu, a ich ulubionym miejscem bywa łóżko, gdyż żywią się martwym naskórkiem (Pixabay)

Mimo że ich nie widzimy, bywają naprawdę problematyczne, a pozbycie się ich jest czasochłonne. Roztocza żerują w domu, a ich ulubionym miejscem bywa łóżko. Dlaczego? Ponieważ żywią się martwym naskórkiem.

Być może nie mamy tego świadomości, ale ugryzienia i odchody tych maleńkich pajęczaków mogą powodować różne reakcje alergiczne, np. zmiany skórne, świąd, kaszel czy nawet duszności. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest ich pozbycie się. Są na to skuteczne sposoby.

Świetnie mogą się tutaj sprawdzić domowe sposoby. Aby usunąć roztocza z materaca, wystarczy przygotować prostą mieszankę, która szybko może rozwiązać problem. Jak ją zrobić?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Roztocza w pościeli i kocach. Prosty sposób, by się ich pozbyć

Do butelki z atomizerem wlej pół litra ciepłej wody, a następnie dodaj 1 łyżkę sody oczyszczonej i 50 ml octu. Całość dobrze wymieszaj i spryskaj materac. Zachowaj jednak umiar z ilością preparatu. Możesz zwyczajnie go przemoczyć. Następnie poczekaj, aż wyschnie.

Jaki jest sekret mikstury? Otóż tajemnica tkwi w silnym zapachu oraz działaniu sody i octu. Roztocza znikną. Znowu będzie można cieszyć się komfortowym wypoczynkiem.

Jest jeszcze inny, skuteczny sposób na pozbycie się roztoczy z materaca. Trzeba rozsypać na nim sodę oczyszczoną, a następnie delikatnie zmoczyć materac wodą. Po kilku godzinach wystarczy dokładnie go odkurzyć.

W walce z roztoczami pomaga również regularne wietrzenie sypialni oraz pościeli. Dobrze sprawdzają się także odkurzacze z filtrami. Te wszystkie proste działania pomogą nam uporać się z uciążliwymi pajęczakami.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić