oprac. Marta Kutkowska| 

Zapomniałeś korkociągu? Koniecznie wypróbuj trik z zapalniczką

11

Każdemu z nas podczas wakacyjnego wyjazdu zdarzyła się ta nieprzyjemna sytuacja. Wino i kieliszki zapakowane, a korkociągu brak. Na szczęście twój wieczór uda się jeszcze uratować. Wypróbuj te triki i ciesz się winem w plenerze

Zapomniałeś korkociągu? Koniecznie wypróbuj trik z zapalniczką
Nie wziąłeś korkociągu? Wypróbuj te triki (pixabay.com)

Lato to czas romantycznych wyjazdów w plener, wakacji na kempingach czy spacerów po plaży. Lekkie, schłodzone wino wydaje się być wspaniałym dopełnieniem ciepłych wieczorów. Niestety brak korkociągu niejednemu zburzył miłą atmosferę. Na szczęście jest kilka prostych patentów, by się obyć bez niego.

Otwieranie wina za pomocą buta

Co jak co, ale buty zawsze mamy przy sobie. Do buta, najlepiej takiego o miękkiej podeszwie, wsadź butelkę a potem uderz nią o ścianę. Prawdopodobnie będzie potrzebnych kilka uderzeń. Uważaj jednak, by niechcący nie stłuc butelki. Po chwili korek powinien zacząć się delikatnie wysuwać. Alternatywnie zamiast buta, możemy użyć książki.

Wciśnięcie korka do środka

O tym patencie pewnie niejeden z nas słyszał. Słusznie, bo to jedna z najskuteczniejszych metod. Powiedzie się ona jednak tylko pod warunkiem, że będziemy mieli pod ręką odpowiedni przedmiot. Najlepiej do tej czynności sprawdzi się śrubokręt, płaski nóż lub nawet twardy patyk. Im dłuższa rzecz, tym sprawniej powinno nam pójść wciskanie korka. Parę sekund i gotowe.

Zobacz także: Otwarcie wina zapalniczką.

Zapalniczka lub palnik gazowy

O tym triku niewiele osób wie, a jest naprawdę genialny. Spróbuj za pomocą zapalniczki podgrzać przestrzeń między butelką a korkiem. Najlepiej byłoby powoli obracać butelkę nad płomień. Po paru minutach korek powinien wyskoczyć. Należy jednak uważać - strzał może być gwałtowny.

Zobacz także: Włóż pomidory do torebki z jabłkiem. Genialny trik
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić