Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Zuzanna Sierzputowska
|
aktualizacja

Znalazła w domu dźwignię. Nacisnęła na nią i nie wierzyła własnym oczom

150
Podziel się:

Mieszkanka San Francisco postanowiła podzielić się swoim odkryciem na Twitterze. Kobieta wynajęła starszy budynek. Takiej niespodzianki w nowym lokum się nie spodziewała.

Znalazła w domu dźwignię. Nacisnęła na nią i nie wierzyła własnym oczom
Funkcja dźwigni zaskoczyła internautów (Twitter, Twitter)

Tessa McLean wynajęła dom w San Francisco. Jej wybór padł na posiadłość zbudowaną na początku XX wieku. Nie spodziewała się, co znajdzie w wymarzonym lokum. Przy ostatnim stopniu schodów prowadzących na piętro odkryła bowiem, że w ścianę została wmontowana masywna dźwignia.

Kobieta postanowiła dowiedzieć się, do czego służy. Dziś funkcja takiego udogodnienia może zaskoczyć - kiedyś było bardzo popularnym wyposażeniem w domu mniej zamożnych mieszkańców miasta.

Wynajęła dom. W ścianie natknęła się na dźwignię

Całe zajście Tessa McLean postanowiła zarejestrować na kamerze, aby potem podzielić się swoim odkryciem w sieci. Kobietę mocno zaskoczył fakt, że mimo upływu lat, dźwignia nadal działa.

Tessa zachodziła w głowę, po co ktoś zamontował w domu dźwignię, która wygląda jakby znalazła się w kompletnie nieprzewidzianym miejscu. Jednak po co komu bezużyteczna "ozdoba" w ścianie, zlokalizowana u szczytu schodów, które prowadzą na piętro? McLean wiedziała, że najwyraźniej dźwignia pełni jakąś funkcję. I nie myliła się. Kobieta włączyła w telefonie tryb nagrywania.

Tajemnicza dźwignia. Jej zastosowanie może rozśmieszyć

Kobieta weszła na schody i pokazała dźwignię na kamerze. Następnie nacisnęła na masywną klamkę. W tym momencie nagle... otworzyły się frontowe drzwi! Później, kiedy obecna mieszkanka domu puszcza dźwignię, drzwi zamykają się ze skrzypieniem.

W ten sposób poprzedni mieszkańcy mogli bez problemu uchylić drzwi pozostałym domownikom, nie ruszając się z piętra - świetny wynalazek dla leniuchów? Historia takiej dźwigni sięga kilkadziesiąt lat wstecz.

Dźwignie na piętrach pojawiły się w mniej zamożnych domach, między 1880 a 1930 rokiem. Były wtedy niezwykle popularne wśród rodzin, których nie było stać na zatrudnienie lokaja czy pokojówki. W ten sposób właściciele mogli otworzyć drzwi gościom, bez ciągłego biegania po schodach.

Post Tessy wywołał spore poruszenie na Twitterze - okazało się, że sporo mieszkańców starszych domów ma u siebie podobne dźwignie. Wile osób nie zdawało sobie sprawy z funkcji tajemniczej klamki. Zaskoczeni internauci odpisywali mieszkance San Francisco, że ich dźwignie również nadal funkcjonują prawidłowo!

Zobacz także: Wyświetlili pupilom zwiastun filmu. Nagrali ich miny
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(150)
DAN.338
6 miesięcy temu
Ło matko i córko ... a ja myślałem, że po naciśnięciu tego wihajstra od razu na tych schodach dostała tego no ...orgazm. noun masculine
smurf
6 miesięcy temu
Pomiędzy "Wynajęła dom. W ścianie natknęła się na dźwignię" a "Tajemnicza dźwignia. Jej zastosowanie może rozśmieszyć" opiszcie jaka była wtedy pogoda w ciągu ostatnich 10-ciu lat, kim byli przodkowie tej Pani i jeszcze parę jakichś sytuacji z jej życia żeby było więcej bezwartościowej treści......żałosne
Absmak
6 miesięcy temu
Wielka sensacja - widziałem podobne urządzenie w domu Albrechta Dürera w Norymberdze. Można było z kuchni na piętrze otworzyć frontowe drzwi. A to XV/XVI wiek.
Berliner
6 miesięcy temu
Ja mam drzwi do mieszkania otwierane za pomocą dźwigni zwanej dziś bluetooth
trata ta
6 miesięcy temu
dać jej nobla odkryła przejście na tamtą stronę
Twój nick
6 miesięcy temu
Jak widzę ładną, wysoką i zgrabną panienkę to mi dźwignia sama się podnosi
Nikola15
6 miesięcy temu
Niesamowite....aż mnie muszelka zaswędziała....
jaś
6 miesięcy temu
U mnie jest na pilota.
buka
6 miesięcy temu
To, że est taka dźwignia to nic ale to, że nadal działa to już niespodzianka. Czy obecnie robione sprzęty będą po tylu latach nadal sprawne? Oczywiście, że nie - one psują się tydzień po zakończeniu okresu gwarancji.
Amerykanki
6 miesięcy temu
lubią chwytać lub ciągnąć za dźwignię
Prorok
6 miesięcy temu
A jakby to była gilotyna albo katapulta.Nie ciągajta za nieznane wajchy!
A ja
6 miesięcy temu
swoją dźwignię mam zawsze przy sobie, hydrauliczny majstersztyk 🤗
........
6 miesięcy temu
Szydki nie lubią pracować....
Misiek
6 miesięcy temu
Poziom amerykanów w XXI wieku. Żenada.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić