Został zatrzymany na lotnisku. Trudno uwierzyć, co przemycał w swoim ciele

46

Na jednym z lotnisk w Indiach doszło do zatrzymania mężczyzny, w którego ciele wykryto metal. Celnicy zabrali go na prześwietlenie. Wynik badania był zdumiewający.

Został zatrzymany na lotnisku. Trudno uwierzyć, co przemycał w swoim ciele
Prześwietlenie wykazało metal w ciele mężczyzny (CISF Twitter)

"Pomysłowość" przestępców jest w zasadzie nieograniczona. Przemycanie towaru, szczególnie narkotyków, w odbycie, jest już dość starą metodą, lecz mieszkaniec Indii postanowił przekroczyć wszelkie granice w tej kwestii. W odbytnicy ukrył cztery znacznych rozmiarów jajowate kule zawierające złoto w paście. 

To nie była wzykła kontrola  

Mężczyzna zidentyfikowany jako Mohammed Shereef planował podróż do stolicy Indii, New Delhi. Nie udało mu się jednak tam dotrzeć, ponieważ został zatrzymany na lotnisku w Imphal w północno-wschodnich Indiach. Podczas kontroli bezpieczeństwa przed wejściem na pokład samolotu zainteresowały się nim indyjskie Centralne Siły Bezpieczeństwa Przemysłowego (CISF), które wykryły obecność metalu w ciele mężczyzny.  

Po wstępnym przesłuchaniu mieszkaniec Kozkihode w stanie Kerala został zabrany do gabinetu lekarskiego, gdzie wykonano mu prześwietlenie rentgenowskie jamy brzusznej. Badanie wykazało, że głęboko w odbycie Shereefa znajdowały się cztery okrągłe opakowania, zawierające złoto w formie pasty. 

Niewiarygodna ilość złota ukryta w ciele 

Paczuszki zostały odzyskane w szpitalu. Ich waga wyniosła 909,7 g. Centralne Siły Bezpieczeństwa narodowego podały, że złoto wyciągnięte z odbytu mężczyzny jest warte około 4,2 miliona rupii, co w przeliczeniu daje ponad 224 tysiące złotych. Mohammed Shereef został następnie przekazany do departamentu celnego lotniska w celu dalszych przesłuchań. Został zatrzymany na 24 godziny, a następnego dnia wyszedł za kaucją. 

Jeden z oficerów departamentu celnego lotniska w Imphal zdradził anonimowo "The Indepentent", że mężczyzna twierdził, że był jedynie przewoźnikiem złota, a nie jego właścicielem. Służby badają, jaki faktycznie był jego udział w przemycie. Mohammed Shereef jest bowiem właścicielem firmy odzieżowej i nigdy wcześniej nie był karany za tego typu przestępstwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Inwestycje w złoto. "Bezpieczna przystań, przyciąga inwestorów"
Autor: ORY
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić