Prawie każdy źle używa solniczki? "Genialny trik" szefa kuchni

10

Teoretycznie każdy wie, jak używać solniczki. Wydaje się, że nie ma w tym absolutnie nic skomplikowanego. Tymczasem okazuje się, że schematy, które nam towarzyszą od najmłodszych lat, są błędne! Znany szef kuchni pokazał wideo, w którym wyjaśnił, jak należy korzystać ze solniczki.

Prawie każdy źle używa solniczki? "Genialny trik" szefa kuchni
Szef kuchni pokazał, jak "należy" używać solniczki (Instagram, Pixabay)

Sól jest jedną z najbardziej podstawowych przypraw. Chyba nikt nie wyobraża sobie, by mogło jej zabraknąć w kuchni. Pojawia się w prawie każdym polskim domu tuż obok pieprzniczki.

Trudno w to uwierzyć, ale okazuje się, że... mnóstwo osób źle korzysta ze solniczki czy też pieprzniczki. Znany szef kuchni Paco Almeida pokazał w sieci wideo, w którym pokazał, jak należy używać solniczki.

Czy wystarczy chwycić za solniczkę i po prostu potrząsnąć, by posolić potrawę? Otóż nie! Takiego schematu trzeba jak najszybciej się pozbyć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Szlacheckie uczty w Polsce. Tak zabawiano się, gdy chłopi harowali

Jak korzystać ze solniczki? Szef kuchni wyjaśnia

Jak zatem postępować, by właściwie posolić wybrane danie? Wspomniany szef kuchni wyjaśnia w krótkim nagraniu, że solniczkę trzeba obrócić, a następnie delikatnie przejechać widelcem po spodzie.

Sposób ten ma teoretycznie sprawić, że sól równomiernie się rozsypie. Czy faktycznie to taki rewolucyjny sposób? Naszym zdaniem zdecydowanie utrudniający codzienne gotowanie. Komu tak naprawdę zależy, by sól rozsypała się równomiernie? - zastanawia się "Super Express".

Filmik wywołał spore poruszenie wśród internautów. Nie brakuje takich, którzy uważają, że wykorzystywanie widelca do równomiernego solenia potraw to nic innego, jak tylko generowanie zbędnego zamieszania. A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić