aktualizacja 

Jechał ponad 240 km/h. Sąd wydał wyrok

336

O tym, że brawurowa jazda się nie opłaca, przekonał się mieszkaniec Cieszyna, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. 26-latek jechał ekspresówką ponad 240 km/h. Sąd Rejonowy w Cieszynie właśnie wydał wyrok w jego sprawie.

Jechał ponad 240 km/h. Sąd wydał wyrok
26-latek jechał ekspresówką ponad 240 km/h. (Policja)

Do zdarzenia doszło 8 października 2023 roku. Na odcinku drogi ekspresowej S52 z Cieszyna do Bielska-Białej patrol zauważył mercedesa, który niebezpiecznie zbliżył się do poprzedzającego go samochodu, jadąc "na zderzaku".

Chwilę po jego wyprzedzeniu, zaczął gwałtownie przyspieszać. Pierwszy pomiar prędkości wskazał, że jechał z prędkością 197 km/h. Policjanci z grupy SPEED, wykorzystując sygnały uprzywilejowania, ruszyli za nim.

W pewnym momencie kierowca mercedesa osiągnął prędkość ponad 240 km/h. Ostatecznie policjanci zatrzymali go na "wiślance" w Skoczowie, kiedy mężczyzna stanął na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kierowcy zignorowali nakaz. Policyjny dron w akcji

Za rażące przekroczenie prędkości oraz stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym, 26-latek z Cieszyna za swoje postępowanie odpowiedział przed sądem. Mundurowi zatrzymali mu wówczas prawo jazdy na 3 miesiące.

Jak informuje policja, Sąd Rejonowy w Cieszynie właśnie wydał wyrok w sprawie 26-latka.

Za popełnione wykroczenia został ukarany grzywną w kwocie 3 tys. złotych, półrocznym zakazem prowadzenia pojazdów oraz 36 punktami karnymi - informuje policja.

Policjanci przypominają, że droga to nie tor wyścigowy. Skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragicznych wypadków. "Po raz kolejny apelujemy o wyobraźnię, ostrożność i rozwagę!" - podkreślają mundurowi.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić