Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Obrotowe znaki w Szczawnie-Zdroju. Nagle stoisz ''na zakazie''

190
Podziel się:

Przy ulicy Narciarskiej w Szczawnie-Zdroju (woj. dolnośląskie) stanęły obrotowe znaki drogowe. Symbol oznaczający parking może się w każdej chwili zmienić w zakaz zatrzymywania i postoju. Nietypowe rozwiązanie wprowadzono ze względu na różnicę w natężeniu ruchu w dni powszednie oraz w weekendy.

Obrotowe znaki w Szczawnie-Zdroju. Nagle stoisz ''na zakazie''
Znak obrotowy (Facebook, Michal Maly)

Obrotowe znaki stały się już hitem w sieci. W Szczawnie-Zdroju przy ulicy Narciarskiej znajduje się parking, ale na soboty i niedziele strażnicy miejscy obracają symbole, które zaczynają wskazywać na zakaz postoju w tym miejscu.

Obrotowe znaki sposobem na zarabianie?

Kierowcy są zatem narażeni na mandaty, szczególnie wówczas, gdy zostawiają auto na nieco dłużej. Burmistrz miasta skomentował tę sprawę w rozmowie z lokalnym portalem walbrzych24.pl. 

To nie jest tak, że na Facebooku czy na plakacie ogłosimy, że następuje zmiana organizacji ruchu. Ta organizacja, jeśli wymagają tego względy bezpieczeństwa, może być wprowadzona w taki sposób, a kierowca ma obowiązek, korzystając z dróg publicznych, zwracać uwagę na znaki - stwierdził Marek Fedoruk, burmistrz Szczawna-Zdroju.

Znaki obracane są przez strażników. Jak jednak twierdzą kierowcy, nie ma żadnego harmonogramu, kiedy to się stanie. W sieci udostępniono nagranie, na którym widać, jak strażnik miejski w ciągu dnia podchodzi do znaku i po prostu go obraca. Pojawiły się podejrzenia, że miasto chce w ten sposób zarobić na mandatach.

Burmistrz zaprzecza takim działaniom. Wyjaśniał, że znak, który widać na nagraniu, został wcześniej obrócony przez turystę. Strażnik miał go tylko odwracać na właściwą stronę.

Nie było takiego momentu. Ja wiem, że ktoś zasugerował, puszczając jakiś dziwny filmik, twierdząc, ze strażnik zmienia ustawienie znaku, a drugi czy ten sam chodzi i zbiera mandaty. Gwarantuję, że nie znam takiego przypadku, by podjęto taką decyzję, a jeżeli tak, to zostaliby kierowcy upomnieni, żeby opuścili to miejsce, bo ze względów bezpieczeństwa następuje zmiana organizacji ruchu - twierdzi burmistrz Marek Fedoruk.
Zobacz także: Joński o prekampanii. "Kaczyński wie, że przegra te wybory"
Tysiące ofert pracy. Sprawdź i znajdź wymarzoną dla siebie pracę już dziś!
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(190)
Hhh
7 godz. temu
Aż się nie chce wierzyć że ktoś jest aż tak głupi aby coś takiego robić, ale z drugiej strony jeśli burmistrz sympatyzuje z PiSem to chyba jednak jestem w stanie uwierzyć
Asx
2 tyg. temu
Genialne rozwiązanie w państwie policyjnym. Parkujesz po południu, pełno aut zaparkowanych, idziesz na imprezę i wracasz szczęśliwy z mandatem!Putin na to nie wpadł!
Roman
2 tyg. temu
Burdel jak zwykle, nie ma jednoznaczności !!!
Netoperek
2 tyg. temu
To nie prawda. To jakaś wymyślona historia, żeby był temat. Nikt na świecie nie jest tak chory.
Siergiej
2 tyg. temu
Burmistrz to dopiero mistrz! Pokażcie jego twarz, przecież to osoba publiczna.
Gewerk
2 tyg. temu
Masakra jakie wykręty. NIE MA w kodeksie "obrotowych znaków" i wykonanie takiej czynności jest złamaniem prawa. KOMENDANT DO DYMISJI NATYCHMIAST!!!
czytająca
2 tyg. temu
Ale nie ma żadnego zapisu w Prawie o Ruchu Drogowym, że są jakieś obrotowe znaki!!! Więc takie działania czarnych posłusznych piesków i burmistrza jest łamaniem prawa!
strażnik
2 tyg. temu
miał klucz, najpewniej inbus, turyści zwykle nie nosza inbusów w kieszeniach, nie mogli obrócić znaku XD sprawa sie rypsła, hehe. Film dowodowy.
Starzyk
2 tyg. temu
No cóż, jest to w tych trudnych czasach jakiś pomysł na trzepanie kasy.
Terron
2 tyg. temu
Sawiajac auto było parking zmieniło się na zakaz. Co to kogo boli jak stawałeś było parking niech udowodnią ze było inaczej chyba mamy domniemanie niewinności
Hihii
2 tyg. temu
Bareja? To ten od katastrofy budowlanej w alternatywach?
Damian
2 tyg. temu
Totalna głupota A może pomysł na kasę.Fajnie że skrzyżowanie dróg równoległych przy Tesco to RONDO .HA HA HA .
Jeto
2 tyg. temu
Burmistrz powinien odpowiadać za głupotę. Już większego idiotyzmu chyba nie ma.
Emilio
2 tyg. temu
Dziwna sytuacja na niekorzyść tłumaczeń gminnych ponieważ z dwóch logicznych powodów po pierwsze powinien być sam znak parking z poniższą informacją że nie dotyczy weekendów. Po drugie jest tam zakaz postoju lecz brak tablicy ze strzałką od którego kierunku dany zakaz obowiazuje. Czy to przeoczenie? Czy raczej dobra praktyka?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić