Trudne warunki pokonały kierowcę. Nagranie wideo z DK94

169

Trudne, śnieżne warunki sprawiły, że na polskich drogach w ciągu ostatnich kilku dni doszło do wielu wypadków. Do sieci trafiło wideo, na którym widać, jak jeden z kierowców na DK94 wpadł w poślizg i z impetem uderzył w barierki.

Trudne warunki pokonały kierowcę. Nagranie wideo z DK94
Kierowca opla wpadł w poślizg (YouTube, STOP CHAM)

Ostatnie dni pierwszej nie są łaskawe dla kierowców. W wielu rejonach Polski pojawiły się intensywne opady śniegu, które w niektórych miejscach spowodowały prawdziwy chaos. Niestety drogi pełne błota pośniegowego, w połączeniu ze słabą widocznością i minusowymi temperaturami były gotową receptą na rozmaite wypadki samochodowe.

W pierwszych dniach grudniowej śnieżycy kanał STOP CHAM opublikował na YouTube materiał, który może być przestrogą dla innych. Trudne warunki na polskich drogach nie zawsze sprawiają, że kierowcy zdejmują nogę z gazu. Przykład niedostosowania się do sytuacji pogodowej nagrał 11 grudnia jeden z kierowców na odcinku Olkusz - Dąbrowa Górnicza na DK94.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zostawił auto z otwartymi szybami. Nagranie kierowcy po śnieżycy w USA

Autor nagrania poruszał się po DK94 z prędkością nieprzekraczającą 90 km/h. Na nagraniu widać, że warunki na drodze nie należały do łatwych. Na asfalcie leżał jeszcze śnieg, a ciemny kolor prześwitywał jedynie w miejscu, gdzie samochody przejeżdżały kołami. Zimowa aura nie powstrzymała jednak przed brawurową jazdą kierowcy opla. Ten ze znacznie większą prędkością wyprzedził nagrywającego lewym pasem. Po chwili zaczął jednak hamować, co zakończyło się niekontrolowanym poślizgiem i uderzeniem w barierki.

Autor nagrania wyjaśnił w opisie, że kierowca opla obwiniał o spowodowanie wypadku osobę zasiadającą za kierownicą astry. Na nagraniu widać, że ten zaczął hamować w momencie, kiedy osobówka pojawiła się przed nim na lewym pasie. Warto zwrócić jednak uwagę, że niższa prędkość skróciłaby zapewne drogę hamowania. Internauci nie zgodzili się ze spostrzeżeniem mężczyzny i w komentarzach obwinili go za wypadek.

Dziwne, że gościu jest w stanie podjąć decyzję o rozpędzeniu się do takiej prędkości w takich warunkach nie wiedząc, co robić "dalej" - napisał internauta.
Ja naprawdę podziwiam brak jakiejkolwiek wyobraźni przy wyprzedzaniu w takich warunkach - stwierdził komentujący.
Zobacz także: Poślizg, piruety i kolizja z barierą ochronną #966 Wasze Filmy
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić