Zostawiłeś to w aucie? Wracaj czym prędzej

114

Upały mocno dają nam się we znaki. W obliczu wysokich temperatur trzeba pamiętać o przestrzeganiu przeróżnych zasad. Warto mieć na uwadze choćby to, czego nie należy zostawiać w samochodzie.

Zostawiłeś to w aucie? Wracaj czym prędzej
Zdjęcie poglądowe (Getty Images, IBAI ACEVEDO)

Na początku lata upałów absolutnie nie brakuje. Gdy termometry pokazują 30 stopni Celsjusza, samochody mogą nagrzewać się nawet do... 70 stopni!

Wiele mówi się o tym, by w takie upały nie zostawiać w samochodach m.in. dzieci. Jeżeli pozostaną w rozgrzanym aucie przez dłuższy czas, to może nawet dojść do tragedii.

Warto jednak podkreślić, że nie tylko dzieci nie powinniśmy zostawiać w autach w obliczu upałów. Co jeszcze nie może znajdować się w nagrzanym samochodzie?

Nie zostawiaj tego w samochodzie

W aucie nie można zostawiać między innymi aerozoli i dezodorantów. Może bowiem dojść do rozszczelnienia opakowania i wycieku zawartości lub nawet do eksplozji.

W nagrzanym samochodzie nie powinny również leżeć telefony komórkowe, laptopy oraz powerbanki. Jeżeli zostawimy je na kilka godzin w temperaturze 60-70 stopni, to po prostu mogą przestać działać.

Podobnie sprawa wygląda z nawigacją samochodową czy wideorejestratorami. Przetrzymywanie tych urządzeń w wysokich temperaturach może skutkować nie tylko uszkodzeniem akumulatorów, ale również wyświetlaczy.

Leki i jedzenie też nie mogą zostawać w samochodzie. Podobnie zresztą jak AdBlue, który jest roztworem mocznika dodawanym do spalin nowoczesnych samochodów z silnikiem diesla. Upał przyspieszy rozpad zawartych w nim związków, co doprowadzi do tego, że preparat po prostu utraci swoje właściwości.

Zobacz także: Połowa Polek nie prosi o podwyżkę. Ekspertka ma dla nich radę
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić