aktualizacja 

Ależ zaskoczenie. Oto prawdziwe nazwisko Olejnik

502

Monika Olejnik wcale nie nazywa się tak, jak wielu się wydaje. Dziennikarka TVN na dokumentach podpisuje się zupełnie innym nazwiskiem. Dlaczego gwiazda "Kropki nad i" to ukrywa? Tak naprawdę na nazwisko ma Monika Olejnik!

Ależ zaskoczenie. Oto prawdziwe nazwisko Olejnik
Wcale nie nazywa się Monika Olejnik. Ogromne zaskoczenie! (AKPA, AKPA)

Monika Olejnik od lat występuje w polskiej telewizji. Prowadzi "Kropkę nad i" na antenie TVN. Pisze również felietony do "Gazety Wyborczej" komentując bieżące tematy polityczne. Wcześniej pracowała w Radiu Zet i Radiowej Trójce.

Cała Polska zna dziennikarkę jako Monikę Olejnik. Okazuje się, że prawda o jej nazwisku jest zupełnie inna! W rzeczywistości podpisuje się innym nazwiskiem, które odziedziczyła po byłym partnerze. Czyją żoną była gwiazda TVN24?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Stylowa Olejnik w okularach za prawie 2 tysiące snuje się po mieście

Tak naprawdę nazywa się Monika Olejnik. Jej nazwisko zaskakuje

Prawdziwe nazwisko Moniki Olejnik brzmi Wasowska. Właściwie gwiazda nazywa się Monika Ewa Wasowska. Była bowiem żoną Grzegorza Wasowskiego, dziennikarza i syna Jerzego Wasowskiego, współtwórcy słynnego Kabaretu Starszych Panów.

Para pobrała się w latach 80. W 1985 roku na świat przyszedł syn Moniki Olejnik i Grzegorza Wasowskiego, Jerzy. W 2015 roku dziennikarka została babcią! Niestety, związek Olejnik i Wasowskiego nie przetrwał i gwiazda TVN od lat posługuje się nazwiskiem panieńskim.

Wykształcenie Moniki Olejnik również zaskakuje. Nie tylko prawdziwe nazwisko dziennikarki TVN przykuwa uwagę. Okazuje się, że prowadząca "Kropki nad i" nie zaczynała swojej edukacji od dziennikarstwa. Najpierw skończyła zootechnikę w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Następnie na Uniwersytecie Warszawskim zrobiła podyplomowo dziennikarstwo, a w 1981 r. staż w Polskim Radiu.

Po zootechnice skończyłam dziennikarstwo i byłam na praktyce w redakcji rolnej. Zawsze jednak marzyłam o radiowej "Trójce" i zrobiłam reportaż, który się tam ukazał. Zaraz potem poszłam do "Trójki" - zdradziła Olejnik na łamach "Dziennika".
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić