Córka Czyża w TVP. Kownacki nie przepuścił. Ludzie odpowiadają

80

Zuzanna Czyż pracuje w TVP w oddziale na Śląsku od kilku lat, tworząc treści dotyczące m.in lokalnej społeczności. Od kiedy prowadzącym programu "19:30" został jej ojciec Marek Czyż, w sieci pojawiły się zarzuty o nepotyzm. Skierował je między innymi poseł PiS Bartosz Kowancki, któremu szybko jednak odpowiedzieli internauci.

Córka Czyża w TVP. Kownacki nie przepuścił. Ludzie odpowiadają
Kownacki czepia się o córkę Czyża. Ludzie mu odpowiedzieli (Facebook, Instagram)

Zuzanna Czyż od kilku lat jest dziennikarką śląskiego oddziału TVP. Od kiedy jej ojciec Marek został nowym prowadzącym serwisu informacyjnego "19:30", w sieci natychmiast zaroiło się od krytycznych komentarzy, w których prawicowe media oskarżały Marka Czyża o nepotyzm.

Chodzi o to, iż ostatnio w głównym wydaniu serwisu informacyjnego pojawił się materiał, którego współtwórczynią była córka Czyża.

Po pierwsze: to nie był materiał autorski mojej córki, ona przygotowała tylko tzw. surówkę, którą przysłała do warszawskiej redakcji. Tam osoba wydająca program uznała, że to wartościowy materiał i warto go wyemitować. Opracowała go i ostatecznie przygotowała dziennikarka z warszawskiej redakcji i ona była pod nim podpisana. Ale uznała, że nazwisko mojej córki, jako ważnej współautorki, też się musi pod nim pojawić - bronił się Czyż.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Genialny patent na froncie. Bezzałogowiec ratujący życie rannych żołnierzy

Ataki ze strony opozycji jednak nie ustają. Głos w mediach społecznościowych zabrał teraz poseł Bartosz Kownacki z Prawa i Sprawiedliwości, który słynie z tego, że często atakuje Donalda Tuska. Tym razem oprócz premiera, na celowniku posła znalazł się Marek Czyż.

Zaraz, zaraz… Panie Tusk. To Pani Czyż, córka redaktora Czyża, pracująca od kilku lat w TVP Katowice, jest kompetentną dziennikarką, a innym dziennikarzom i pracownikom te prawo się odbiera? A kto ma to ocenić - Tusk, Sienkiewicz, Hołownia? - napisał na platformie X.

Tym razem to nie Marek Czyż musiał bronić swojej córki, tylko zrobili to internauci. Jeden z nich zauważa, że pracowała ona rzetelnie pod rządami Prawa i Sprawiedliwości i nikomu to nie przeszkadzało.

Jakoś Bartosz nie słyszałem, żebyś miał jakiekolwiek obiekcje do tego co działo się przez ostatnie 8 lat w TVP, a może się mylę? - czytamy.

Inna osoba przedstawiła z kolei kilka materiałów, które Zuzanna Czyż robiła dla ówczesnych "Wiadomości". Nie widać tam śladu propagandy, tylko rzetelne materiały, przedstawiające najczęściej wydarzenia na Śląsku.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wpadki posła PiS w sieci

Kownacki nie ma ostatnio dobrej passy w Internecie. Polityk Prawa i Sprawiedliwości w patriotycznym uniesieniu chciał odgryźć się Donaldowi Tuskowi wpisem na portalu X, niestety zaliczył wpadkę z wiedzy historycznej.

Pisząc o siedemnastowiecznych konfederatach, polityk pomylił się o jakieś sto lat. Szybko wyłapali to komentujący wklejając odnośnik do Wikipedii z datą powstania organizacji.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić