Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
KLS
|

Fani miażdżą Edytę Górniak. "To się nazywa nierządem"

75
Podziel się:

Edyta Górniak jest osobą niezwykle uduchowioną. Była już gorliwą katoliczką, wyznawała buddyzm, a obecnie łączy wątki chrześcijańskie z filozofią, kosmologią i innymi religiami. Uważa, że wszystkie elementy układanki do siebie pasują. Nie wszyscy jednak są tym zachwyceni.

Fani miażdżą Edytę Górniak. "To się nazywa nierządem"
Edyta Górniak (Instagram)

Edyta Górniak jest osobą uduchowioną. W 2009 roku przeżyła silną fascynację buddyzmem i medytowała w klasztorach Tajlandii. Niestety, trwało to jedynie kilka miesięcy.

Katolicyzm odkryła na nowo sześć lat temu. Piosenkarka wierzy, że Bóg porozumiewa się z nią za pomocą zgubionych na plaży różańców oraz białych gołębi.

Mieszane uczucia fanów

Rok 2020 i 2021 jednak upłynął jej na leczeniu fanów na COVID-19 za pomocą oregano, uważając pandemię za światowy spisek.

Ostatnio artystka zaskoczyła fanów. Zamieściła na Instagramie zdjęcie buddyjskiego mnicha z podpisem:

Uwierz, a będzie Ci dane

Biorąc pod uwagę jej wcześniejsze związki z buddyzmem, fani zaczęli zadawać pytania. Jedna z fanek skrytykowała artystkę za łączenie elementów chrześcijaństwa i buddyzmu.

I po co ten wizerunek buddyjski??? "Uwierz a Będzie Ci dane" – cytat z Biblii, a wyżej buddyjski mnich, już wcześniej pisałam Pani, że nie można służyć dwóm Panom. Po prostu razi mnie w oczy, że powołuje się Pani na chrześcijanstwo, a wstawia obrazki Zen itd. Taki kogel mogel w Biblii nazywa się nierządem - napisała.

Edyta Górniak nie zignorowała krytyki. Odpowiedziała fance spokojnie, ale tonem pełnym wyższości.

Spróbuj poszerzyć percepcję, nie zamykać niczego w pudełka, nie wyznaczać czemuś granic, nie metkować. To przestarzały system myślowy. Nie ma nic wspólnego z Duszą - poradziła.

Internautka nie dała się jednak zbić z tropu. Drążyła temat dalej, podkreślając, że wyznawanie chrześcijaństwa z definicji nie można łączyć z wyznawaniem innych religii.

(...) jeśli deklarujemy się iść za Jezusem, to wszystko inne nie powinno być łączone razem, bo jasność nie ma nic wspólnego z ciemnością - napisała.

Piosenkarka odpowiedziała w swoim stylu. Połączyła wszystko - religię, filozofię i kosmologię.

Światłość jest bezpośrednio zależna od ciemności i odwrotnie. Poczytaj troszkę. Zadaj pytania sobie i Wszechświatowi. Posłuchaj dyskusji wielkich filozofów, a zgubisz niepokój i oburzenie. Niepotrzebnie się martwisz. Wszystko się ze sobą łączy - wykładała swoje teorie Górniak.

Internautka jednak nie odpuszczała. Edyta Górniak postanowiła jednak nie walczyć z wiatrakami i odpuściła temat.

O właśnie nie… nie potrzebuję "wielkich Filozofów". Pan Jezus przebija wszystkich. Jest doskonały i nikt mu nie dorównuje. Niepokój jest tam, gdzie niepewność, ja ją mam, właśnie w Jezusie Jedynym Panu, więc próżno szukać tego gdzie indziej… - napisała internautka.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(75)
Grzegorz z Lb
2 miesiące temu
Serdeczne pozdrowienia dla Ciebie Edyto, i Wspaniałego Syna. Chce Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Pomyślności w 2022 Roku!
Edzia !
2 miesiące temu
Nie można zmiażdżyć zmiażdżonej, Edka dzisiaj odgrzewa tylko stare kotlety z playbecku bo głos już nie ten tak jak Krawczyk czas iść do Biedry na kasę bo z czegoś trzeba żyć !
Nina
2 miesiące temu
Edytko nie mów nic .. śpiewaj tylko bo tylko to potrafisz..lubię Twój glos
...
2 miesiące temu
najłatwiej jest wierzyć w to co potwierdzone naukowo. wierzyć w Jezusa albo Boga to jest jak wierzyć w jednorożce i wróżki. "nie widzieli, a uwierzyli", nie potrzebuje wierzyć, pokaz mi czy coś jest prawdziwe i udowodnij
smutne
2 miesiące temu
Brawo internautka . Edzia nie ma pojęcia o religii katolickiej jak widać. Żyje w pomieszanym świecie. Jak dziś wielu
Zbyszeko
2 miesiące temu
A, kogo to obchodzi? Czy kochana "plotkarska"redakcja, może zająć się pisaniem poważniejszych rzeczy)
Hulk
2 miesiące temu
Najwięcej niewierzących jest w kościołach, klepią z tępym wzrokiem słowa ... I dobrze że Górniak zgłębia tematy innych odłamów wiary, które mają potwierdzenie naukowe
Gość
2 miesiące temu
Edzia ty i ta twoja religia ty sama nie możesz się połapać do jakiej religii ty należysz twoja wiara to to że jesteś pustą babą i nie obrażaj ludzi poszukaj dobrej drogi
Ninon
2 miesiące temu
Durnowata Edzia sama nie wie w co ma wierzyć. Wierzy tylko w swoją głupotę,dlatego się nie szczepi. Jak zachoruje,to zobaczy co to znaczy łapać każdy oddech. Ja to wiem,ona się przekona.
Nela
2 miesiące temu
Jak dla mnie Bóg jest jeden. Może nazywać się Jezus, Budda, Allach itd. Łączyć elementy różnych religii to nic złego. Wierzę w Jezusa, ale też w to że rodzimy się kilka razy żeby żyć z każdym życiem lepiej i w końcu osiągnąć ideał i przestać się rodzić.
Jeremiasz33:3
2 miesiące temu
Jezus bardzo mocno was kocha, Bóg jest dobry a wszelkie zło jakie nas spotyka nie pochodzi od Boga. Jedyną drogą do nieba i pośrednikiem do Boga Ojca jest Jezus (1 doTymoteusza 2:5-6), jedynie do Boga w imieniu Jezusa módlcie się (Jana 14:12-14)... Odwróćcie się od zła i grzechu(l. Pawła do Tytusa 2:12)... W Biblii Pan Jezus mówi że kto się na nowo nie narodzi nie wejdzie do Królestwa Bożego (ew. Jana 3:3) nowe narodzenie to wyznanie z wiarą (czyli modlitwa)(1 Jana 2:23) musisz wypowiedzieć ustami (Rzymian 10:10) do Boga z wiarą w pokorze i z otwartym sercem ( list do Rzymian 10:9): PANIE JEZU PROSZĘ PRZEBACZ MI WSZYSTKIE MOJE GRZECHY, PROSZĘ WEJDŹ DO MOJEGO SERCA I DO MOJEGO ŻYCIA I WYPEŁNIJ MNIE TWOIM ŚWIĘTYM DUCHEM, JA AKCEPTUJE CIĘ JAKO MOJEGO PANA I ZBAWICIELA, JA ODDAJE MOJE ŻYCIE W TWOJE RĘCE...... Kiedy wypowiesz te słowa twoje imię zostanie zapisane w księdze życia Boga ( apokalipsa 3:5 i 20:15) twoje grzechy zostaną przebaczone i wymazane (list do kolosan 2:13-14) całe niebo będzie się radować (Łukasza 15:7) zostaniesz wyrwany z władz ciemności (diabła) i przeniesiony do światłości (do ramion Jezusa) (list do kolosan 1:13) i staniesz się Dzieckiem Bożym ( ew. Jana 1:12). Czytaj Biblię...
Marta
2 miesiące temu
Wypowiedzi tej pani, są dziwne. Plecie bzdury dzięki którym cały czas jest o niej głośno. Dawno już nie nagrała żadnej, nowej piosenki, więc musi coś głupiego mówić, by o niej nie zapomniano. Wizyta u specjalisty wskazana.
Licho
2 miesiące temu
Co za zadufanie w sobie katolików. Zawsze twierdzą że ich religia jest jedyną i najlepsza. Religia to tylko wymysł człowieka. Czy róża 🌹 pachniałaby inaczej gdyby nazwano ją pomidorem? Dlatego albo każda religia jest tak samo dobra albo tak samo jest jedynie mitologią i nie ma co kłócić się o baśnie
Ewa
2 miesiące temu
No rzeczywiście, nie można łączyć buddyzmu z chrześcijaństwem. Buddyzm na tym by stracił...?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić