Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Sebastian Łupak
|
aktualizacja

Jurek Owsiak: "Nie wpuściłbym TVP na Pol'and'Rock"

73
Podziel się:

Jurek Owsiak, szef WOŚP i organizator festiwalu Pol'and'Rock mówi, że nie dałby TVP akredytacji na festiwal w Kostrzynie: - Bo zmanipulowaliby przekaz. TVP to szczucie, oszustwa i manipulacja. Dodaje, że ludzie, którzy hejtują WOŚP często mają Matkę Boską i żołnierzy wyklętych w tle na swoich profilach.

Jerzy Owsiak: "nie wpuściłbym TVP na Pol'and'Rock"
Jerzy Owsiak: "nie wpuściłbym TVP na Pol'and'Rock" (East News)

Na Pol'and'Rock poznałem grupę fanów Jurka Owsiaka i jego radiowej audycji "Zaraz będzie ciemno" w Antyradiu. Cały ogromny fanklub. Mało tego, że go słuchają. Co tydzień wysyłają do niego maile, które Owsiak czyta w audycji. Jeden z nich – pseudonim Golden Boy – to mąż i ojciec małej córeczki. Mimo że jest dorosłym facetem, wysyła do Owsiaka wiadomości z opowieściami o swoim życiu, przemyśleniami.

Uwielbiają go

- Dlaczego piszesz do niego? – zapytałem Golden Boya.
- On ma jakąś niesamowitą aurę, jakąś energię, ufam mu – powiedział.

Pojawienie się Owsiaka na festiwalu wzbudza każdorazowo wiele emocji. Jurek jest na Pol'and'Rock wszechobecny. Jest na scenie, zapowiadając zespoły, jest w namiocie ASP, a jego audycja muzyczna emitowana jest z głośników na polu namiotowym.

Zobacz także: Niesamowity rekord WOŚP. Owsiak zaprezentował rekordowy wynik zbiórki 27. finału

Owsiak mówi, że Pol'and'Rock to taki "trójką bermudzki" – miejsce wciśnięte między dwie walczące ze sobą Polski. To oaza wolności, szczerości i miłości oraz dobrej zabawy.

- Wojna polsko-polska kotłuje się tuż obok nas – mówi Owsiak. – A tu jest inny świat. Tolerancji, miłości, szacunku, rock and rolla. Mam nadzieję, że młodzi ludzie nim nasiąkną przez kilka dni i zabiorą go do swoich miejsc zamieszkania. Ja też zawsze wyjeżdżam stąd nabuzowany.

Hejt mi nie gra

Owsiak uważa, że jedną z najgorszych toczących Polskę chorób jest hejt - nienawiść, słowa obrażające, poniżające i wykluczające. Słowa raniące.

- Hejt polityczny jest kryminogenny i niebezpieczny – mówi Owsiak. - Musimy się nauczyć, że w to nie wchodzę i szukam czegoś, co jest pozytywne.

Szef WOŚP uważa, że festiwal w Kostrzynie jest miejscem, które uczy młodych ludzi odporności na hejt.

Owsiak: - Na festiwalu jesteśmy grupą 300-400 tysięcy osób. I to jest najlepszy odpór hejtowi. Ja wam się nie wtrącam w wasze życie, w wasze przekonania, wiarę, a wy nie wchodźcie z butami w moje życie. I tyle. To jest droga, by dać sobie radę z nienawiścią.

Jak Owsiak sam radzi sobie z hejtem?

- Zgłaszamy hejt na policję, mamy kancelarię, mamy prawników. Ale oni to umarzają. Państwo się rozmontowało. To nie działa. Służby, które powinny reagować, nie reagują. Więc my sami tych osób szukamy w mediach społecznościowych. Tam jest Matka Boska w tle, jacyś żołnierze wyklęci. I ci ludzie piszą wstrętne teksty na nas. Dochodzimy do nich, dzwonimy - mówi Jerzy.

- Ja dzwonię osobiście: "tu Jurek Owsiak". I wtedy on mówi z drugiej strony słuchawki: "chyba byłem wtedy nawalony, jak to pisałem". Ja: "to przeproś i to wyrzuć z FB". W Białymstoku leciały bluzgi non stop i nikt nie został ukarany. A ja zostałem od razu ukarany za jedno przekleństwo. Więc państwo źle wykonuje swoje obowiązki.

Przeciwko Telewizji Polskiej

Owsiak mocno atakuje także TVP. Mówi wprost: - TVP to jest telewizja jednej władzy. Kilka razy złapałem ich na oszustwie, kłamstwie i manipulacji. Jak to możliwie, że Polacy nie protestują przeciwko niej? Mało tego, ludzie zaczynają mówić językiem tej propagandy. Tracimy coś jako naród. Ja płacę abonament, ale wszystkim innym mówię: nie płaćcie abonamentu! To trzeba rozpędzić, pogonić.

I dodaje: - To jest zła telewizja. TVP, nawet jakby się zgłosiła, to by nie dostałaby akredytacji na Pol'and'Rock, bo by zmanipulowała przekaz. Z pełną świadomością, bym im odmówił. Zobaczcie, co się wydarzyło w "Wiadomościach" w sprawie Gdańska, mojego rodzinnego miasta. Połączenie Gdańska ze słowem "nazizm" jest szczuciem jednych na drugich. Tego nie było nawet w PRL-u.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Gwiazdy
KOMENTARZE
(73)
Lizusek Preze...
3 lata temu
Owsiak ma dobrą aurę i energię? No wiecie co, to jakaś kpina, facet ma wyroki sądowe na karku, i on wyłazi do ludzi i zgrywa niewiadomo kogo? Ludzie przejrzyjcie na oczy. Dla WOŚP tak, dla Owsiaka nie, nie i jeszcze raz nie.
burak
3 lata temu
Tego gościa, który znalazł sobie sposób na życie, żerując na naiwności i dobrym sercu uczciwych ludzi, nie wpuściłbym nawet do kurnika. Przekonał by kury do oddaniu mu jaj dla biednych, które sam by zjadł.
Smutnym
3 lata temu
Błogosławiony Jurek Owsiak. Matko gdzie my żyjemy.z ludzi których mottem jest robta co chceta robi sie autorytety
Baśka
3 lata temu
To nie hejt to prawda ! Zestarzałes i zglupiales człowieku ! Idziesz na dno !
olo
3 lata temu
jureczku jak tam indoktrynacja młodzieży na wedukowanych lewaków co ma miejsce podczas "wykładów", co za ideologiczny syf jest tam zapraszany. rence opadajo
Janusz
3 lata temu
Owsiak zszedł na psy. Dał się kupić TVNowi i jego poplecznikom POwcom, KODowcom i innym LGBTowcom przez co sam stał się narzędziem manipulacji i hejterem. Jeszcze trochę i pociągnie WOŚP na dno. Ludzie przestaną dawać kasę i będzie pozamiatane.
Zdegustowany
3 lata temu
Pierwszy Hejter, wulgarny prymityw , synek milicjanta ...pouczaj swoich czeerwonych pajakow.Koniec z wysylania niepelnoletnich na żebry.Rozlicz sie z kasy!!!!!!! Won od Westerplatte szczylu!
Cześć
3 lata temu
Owsiak nie jest dobrym człowiekiem
gość
3 lata temu
Sorosa z chęcią przyjmę!
oli.
3 lata temu
Jak się wie, że nie przyjedzie, to można "nie wpuszczać" do woli.
Paragon
3 lata temu
Jurek masz racje . Masz odwagę i jaja. Nie przejmuj się zakłamanymi komentarzami . Nie wierze , że ludzie są tacy głupi braniac tvp . Otwórzcie oczy ludzie !!!!
ssss
3 lata temu
Aleś ty durny.
et3
3 lata temu
dla mnie to komunistyczny burak , tylko dzięki WOŚP jeszcze istnieje , chociaż nie do końca jest ona przejrzysta.
XYZ
3 lata temu
Tylko Tusk Vision Network
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić