Justin Bieber i jego nowa fryzura. Afroamerykanie są oburzeni

113

Justin Bieber jest oskarżany przez fanów o "kulturowe przywłaszczenie" i niewrażliwość rasową. Chodzi o jego nową fryzurę. Fani są zawiedzeni.

Justin Bieber i jego nowa fryzura. Afroamerykanie są oburzeni
Nowa fryzura Biebera wywołała kontrowersje. Zobaczcie ją niżej. (Getty Images)

Justin Bieber pokazał się w tym tygodniu w krótkich dredach. Nowa fryzura wywołała spore kontrowersje, a piosenkarz słyszy oskarżenia o przywłaszczenie kulturowe i niewrażliwość rasową. Cztery lata temu gwiazda pop był krytykowany w podobny sposób za noszenie warkoczyków.

Kontrowersje wokół fryzury Justina Biebera

W mediach społecznościowych niektóre czarnoskóre kobiety określiły nową fryzurę Biebera jako "obraźliwą i lekceważącą". Nalegają, aby ją zmienił i przeprosił. Chociaż celebryta przekonywał wcześniej, że popiera równość rasową, niektórzy użytkownicy mediów społecznościowych stwierdzili teraz, że cofnął się o "1000 kroków".

Trwa ładowanie wpisu:instagram

"Nie obchodzi mnie, jak długo cię lubię, to jest kulturowe przywłaszczenie i nie podoba mi się. Zamierzasz głosić, że jesteś orędownikiem czarnych ludzi, a potem przywłaszczać ich kulturę?" – napisał oburzony fan.

"To naprawdę rozczarowujące, że widzę cię z dredami, myślałem, że czegoś się nauczyłeś" – skomentował inny użytkownik.

"Nie podoba mi się to, ponieważ czarnoskórzy ludzie noszący loki są nadal dyskryminowani w miejscu pracy za noszenie włosów, które są dla nich naturalne. Istnieją przepisy, które faktycznie tego zabraniają" – stwierdził kolejny internauta.

Przywłaszczenie kulturowe dotyczy dynamiki władzy. Kiedy ludzie posiadający władzę i przywileje decydują się przejąć zwyczaje i tradycje, za które uciskani ludzie są od dawna marginalizowani, mówiąc "To jest teraz trendy", mamy poważny problem - powiedziała CNN pisarka Feminista Jones.

Bieber oskarżany o rasizm

Krytyka włosów Biebera to tylko ostatnia kontrowersja kulturowa z udziałem 27-letniego kanadyjskiego piosenkarza, który już od jakiegoś czasu oskarżany jest o rasową niewrażliwość. Bieber przeprosił w 2014 roku po tym, jak do sieci trafiły nagrania, na których robił rasistowskie żarty.

Bieber stara się podreperować swój wizerunek. W swoim nowym utworze "MLK Interlude" zamieścił prawie dwie minuty przemówienia Martina Luthera Kinga Jr, za co również jest przez niektórych krytykowany. Córka Kinga, Bernice, pochwaliła piosenkarza na Twitterze po tym, jak wyraził swoje poparcie dla organizacji sprawiedliwości społecznej, w tym Centrum Martina Luthera Kinga Jr.

Bieber nie jest jedynym celebrytą, który został oskarżony o kulturowe zawłaszczenie. Pod ostrzałem znalazły się też m.in. Miley Cyrus, Kim Kardashian czy Kylie Jenner na noszenie fryzury w stylu "cornrows".

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić