Konto parafii padło ofiarą hakerów. Obok godzin mszy znajdziemy filmiki erotyczne

73

Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu ma na Facebooku swój profil. Znajdziemy tutaj godziny mszy, adres oraz numer telefonu i stronę internetową. Wszystkie dane zgadzają się z danymi ze strony internetowej parafii. Nie byłoby w całej sytuacji nic dziwnego, gdyby nie... filmiki erotyczne, jakie od paru tygodni są publikowane na profilu.

Konto parafii padło ofiarą hakerów. Obok godzin mszy znajdziemy filmiki erotyczne
Hakerzy włamali się na konto parafii (Pixabay, Pixabay)

Zdjęcie w tle na profilu na Facebook parafii prezentuje wnętrze kościoła w Zwoleniu. Jednak już na zdjęciu profilowym widzimy kobietę w głęboko wyciętej spódnicy. I to już zwiastuje, że coś tu jest nie tak.

Od kilku tygodni na profilu pojawia się codziennie kilka, a nawet kilkanaście filmików. Wszystkie z analogicznymi opisami i treścią zdecydowanie skupioną na fizycznej sferze życia, a nie duchowej.

Sięgając wstecz możemy zobaczyć wcześniejsze wpisy autorstwa niewątpliwie samych przedstawicieli parafii.

Są to m.in. fotorelacje z nabożeństwa fatimskiego czy Niedzieli Palmowej w 2022 roku. Ostatni film wrzucony przez właściwych administratorów strony pochodzi z czerwca 2022 r. i przedstawia parafialny wyjazd do Krościenka nad Dunajcem.

Z komentarzy internautów wynika, że strona w czasie pandemii służyła do transmitowania na żywo różnego rodzaju nabożeństw. Teraz transmituje coś zdecydowanie innego.

Bardzo fajna stronka, super filmiki - żartuje jeden z internautów.
O takie podwyższenie krzyża nic nie robiłem - dodaje następny.

Wiele osób trafiła na stronę po tym, jak o jej przejęciu poinformował na swoim profilu znany z "Tygodnika NIE" Michał Marszał.

Parafia zabrała głos

Informacja o niefortunnym przejęciu profilu dotarła do samych zainteresowanych. Parafia opublikowała na swojej stronie specjalny komunikat.

Informujemy, że doszło do włamania na konto Facebooka przypisanego naszej Parafii (od długiego czasu już nieaktywnego) i zamieszczenia treści, za które nie odpowiadamy. Konto zostanie wkrótce zablokowane! - czytamy na stronie.

Nie da się ukryć, że treści o charakterze erotycznym, publikowane na profilu parafii brzmią jak nie do końca smaczny żart.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić