aktualizacja 

Memy na mikołajki. Pojawił się nawet Kaczyński i Wałęsa

281

Kto rano wstaje ten... szybciej zobaczy prezenty w bucie. Dziś (06.12) imieniny Mikołaja, czyli popularne mikołajki. Jak mówi tradycja, z tej okazji w czystym obuwiu Polaków pojawią się podarunki, które zostawia św. Mikołaj. To świetna okazja do sprawdzenia memów.

Memy na mikołajki. Pojawił się nawet Kaczyński i Wałęsa
Internauci tworzą memy również z okazji wypadających na 6 grudnia mikołajek (Memy, Pixabay)

Mikołajki to niezwykle sympatyczna tradycja, którą kultywuje się na ziemiach polskich od średniowiecza. Wtedy to osoba przebrana za św. Mikołaja przychodziła w wigilię swoich imienin i wręczała dzieciom prezenty. Twórcy memów przedstawiają też alternatywną wersję tej historii.

Od XX wieku bliscy obdarowują się, wkładając podarunki do butów. Niektórzy nie mają wielkich wymagań. Chcieliby po prostu dostać swoją pensję brutto (czyli tę liczoną z podatkiem, a nie "na rękę").

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Który celebryta znajdzie w bucie rózgę?

Internauci śmieją się, że nie trzeba już w ogóle pisać listów do Mikołaja. Ten korzysta z nowoczesnych technologii, które stały się popularne wśród rządzących wielu krajów świata - również w Polsce.

Dzieci czekają na Mikołaja przez cały rok. Jeżeli ten nie sprosta ich oczekiwaniom, rodzice mogą bardzo cierpieć.

A co, jeżeli Mikołaj w ogóle nie dotrze? Niektórzy znają już winowajców.

Pamiętajcie, że zgodnie z tradycją Mikołaj przychodzi wyłącznie do osób, które w niego wierzą. Zasada ta dotyczy zarówno dorosłych, jak i dzieci.

W niektórych regionach Polski oraz na świecie (m.in. w Stanach Zjednoczonych) prezenty nie są wrzucane do czystych butów, a do skarpet wiszących np. na ścianie albo na kominku.

W szkołach odbywają się też mikołajkowe imprezy, a dzieci wymieniają się podarunkami. Życzymy wszystkim udanej zabawy i samych trafionych prezentów mikołajkowych.

Autor: MAL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić