Monika Olejnik grzmi po skażeniu Odry. Ma radę dla Morawieckiego

358

Katastrofa ekologiczna na Odrze od kilku dni porusza Polaków. Głos w sprawie zanieczyszczonej rzeki zabierają politycy, a ich działania rozliczane są m.in. przez dziennikarzy. Monika Olejnik grzmi na Instagramie. Radzi Jarosławowi Kaczyńskiemu i Mateuszowi Morawieckiemu, co powinni zrobić.

Monika Olejnik grzmi po skażeniu Odry. Ma radę dla Morawieckiego
Monika Olejnik grzmi. Taką radę ma dla polityków (AKPA, Jacek Kurnikowski)

Monika Olejnik to dziennikarka, która znana jest z ciętego języka i ostrych ripost. Oprócz programu "Kropka nad i", emitowanego na antenie TVN24, pisze felietony publikowane w prasie. Prowadzi też profil na Instagramie i Facebooku, gdzie zabiera głos w bieżących sprawach społecznych czy politycznych.

Monika Olejnik, jak nietrudno się domyślić, zareagowała na skażoną Odrę, o której mówi cała Polska. Dziennikarka nie przebiera w słowach. Zatrucie rzeki bardzo ją poruszyło. W sieci opublikowała zdjęcie martwych ryb, unoszących się przy brzegu. Nie zabrakło też gorzkich słów skierowanych m.in. do Mateusza Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego.

Monika Olejnik grzmi. Taką radę ma dla polityków

Monika Olejnik zabrała głos w sprawie zatrutej rzeki. Sytuację na Odrze określiła jako "dramat" i "tragedię". Zwróciła się też do prezesa PiS-u oraz premiera. Ma dla nich ważną radę i apeluje o pilną reakcję.

Panie Prezesie, Panie Premierze - zamiast zastanawiać się nad przekazem dnia, apeluję o zatrudnienie do pomocy najlepszych specjalistów ze świata - doświadczonych ekspertów z Azji, Ameryki, z Europy!

Dziennikarka TVN24 podkreśliła też, że "to nie jest czas na arogancję i ignorancję". Ważniejsze jest jej zdaniem "ratowanie życia". - To jest czas na ratowanie natury! Nie bójcie się korzystać z wiedzy najlepszych! Pamiętajcie - "ryba psuje się od głowy"! - pisze Monika Olejnik na Instagramie.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Sytuacja na Odrze jest dramatyczna. Od kilku dni media obiegają wstrząsające zdjęcia drugiej największej polskiej rzeki. Jej wody zostały zatrute, wyławiane są tony śniętych ryb. W analizowanych próbkach wody Niemcy znaleźli rtęć oraz wysoki ładunek soli.

Nowe wyniki laboratoryjne z piątku wykazały zwiększony ładunek soli w rzece - przekazał minister środowiska Brandenburgii Axel Vogel.

Odra skażona jest od kilku tygodni. Rządzącym zarzuca się brak odpowiedniej reakcji. Twarzą katastrofy ekologicznej stał się wiceminister środowiska i klimatu Jacek Ozdoba, który zamiast działać, zajmuje się publikacją ostrych wpisów na Twitterze. Kuriozalną postawą wykazał się także wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski, który deklarował, że... wykąpie się w Odrze.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Śnięte ryby w zatrutej Odrze. "Odór rozkładających się ciał jest przeraźliwy"
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić