Najlepsze memy na walentynki. Tak internauci szydzą ze Święta Zakochanych

18

W środę, 14 lutego, obchodzimy Walentynki. To wyjątkowy dzień, w którym zakochani przeżywają magiczne chwile. Z kolei wielu samotnych internautów tworzy memy. Musicie je zobaczyć.

Najlepsze memy na walentynki. Tak internauci szydzą ze Święta Zakochanych
Najlepsze memy na walentynki. Tak internauci szydzą ze Święta Zakochanych (Internet, Pexels)

Dzień Świętego Walentego, popularnie znany jako Walentynki, to coroczne święto obchodzone 14 lutego przez miliony ludzi na całym świecie.

To czas, w którym ludzie wyrażają swoją miłość i uczucia wobec swoich partnerów życiowych, przyjaciół, rodzin i bliskich. Choć to święto ma swoje korzenie w tradycji chrześcijańskiej, stało się ono globalnym fenomenem, znanym i obchodzonym przez różne kultury i narodowości.

Walentynki stają się pretekstem do celebracji miłości we wszystkich jej formach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Roxie Węgiel otwiera się na temat "Tańca z Gwiazdami". Tak na telefon z produkcji zareagował jej narzeczony!

Legenda Świętego Walentego

Istnieje wiele różnych teorii na temat pochodzenia Walentynek, ale najbardziej rozpowszechnioną historią jest ta związana z postacią Świętego Walentego.

Według jednej z legend, św. Walenty był rzymskim kapłanem, który w okresie panowania cesarza Klaudiusza II udzielał ślubów młodym zakochanym pomimo zakazu cesarza. Zakazał on małżeństw młodym mężczyznom, wierząc, że nieżonaci są lepszymi żołnierzami. Święty Walenty został schwytany, a następnie skazany na śmierć za swoje czyny.

Tradycje i zwyczaje

Obecnie, obchody Walentynek różnią się w zależności od kultury i regionu, ale istnieją pewne uniwersalne tradycje, które są szeroko praktykowane.

Jednym z najbardziej powszechnych zwyczajów jest wysyłanie kartek walentynkowych, które są ozdobione sercami, napisami "Kocham Cię" lub "Życzę Ci wszystkiego najlepszego".

Oprócz kartek, pary często obdarowują się prezentami, kwiatami, czekoladkami czy też romantycznymi kolacjami. Niektórzy decydują się również na wyjazdy weekendowe lub romantyczne wycieczki, aby uczcić tę okazję.

Internet a Walentynki

Warta zaznaczyć, że z upowszechnieniem się internetu oraz mediów społecznościowych, obchody Walentynek znacząco się zmieniły.

W dzisiejszych czasach, ludzie często wysyłają elektroniczne kartki walentynkowe, dzielą się romantycznymi wiadomościami na platformach społecznościowych i organizują wirtualne spotkania z ukochanymi osobami, szczególnie jeśli są oddzielone na odległość.

Internet umożliwia również łatwiejsze znalezienie prezentów czy inspiracji na romantyczne gesty. Oczywiście w sieci możemy także zaleźć liczne memy z okazji Święta Zakochanych. Oto kilka z nich:

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić