Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 
aktualizacja 

W Bayer Full puściły nerwy. Świerzyński zrywa współpracę z TVP

1819

Sławomirowi Świerzyńskiemu z Bayer Full puściły nerwy. Po latach bycia top gwiazdą Telewizji Polskiej postanowił zakończyć z nią współpracę. Wydał nawet specjalne oświadczenie, w którym padły mocne słowa. "Traktuje się nas jak niedouczonych i zapyziałych muzykantów". O co poszło?

W Bayer Full puściły nerwy. Świerzyński zrywa współpracę z TVP
Sławomir Świerzyński (AKPA, AKPA)

Disco polo to muzyka będąca znakiem rozpoznawczym wesel, festynów, pikników i... Telewizji Polskiej. Dzięki intensywnej promocji ze strony TVP wiele gwiazd grających tego typu utwory wspięło się na wyżyny popularności.

Niekwestionowanym królem tego gatunku stał się Zenek Martyniuk. Jego hity takie jak "Przez twe oczy zielone" czy "Życie to są chwile" zna cała Polska.

Na szczyt wrócił również Sławomir Świerzyński i jego zespół Bayer Full. Grupa pojawiała się na najważniejszych wydarzeniach i koncertach organizowanych przez Jacka Kurskiego.

Nagły zwrot akcji

Po zmianie prezesa telewizji publicznej pojawiły się głosy, że Mateusz Matyszkowicz [nowy prezes - red.] nie chce promować tego rodzaju muzyki. Zarządził kontrolę umów i przeprowadzenie audytu dotyczącego organizacji koncertów. Co prawda nie ma jeszcze wyników kontroli, ale media coraz mniej pochlebnie piszą o disco polo.

Te działania mocno poruszyły lidera Bayer Full. Muzyk jest tak wkurzony, że postanowił zerwać z TVP współpracę. W piątek umieścił nawet w sieci specjalne oświadczenie.

W związku z obecną sytuacją medialną i oczernianiem muzyki i wykonawców DP [disco polo - red. ] informuję: zawsze uczciwie i profesjonalnie wykonujemy i wykonywaliśmy nasze koncerty. Uczciwie płacimy podatki i prowadzimy działalności zgodnie z obowiązującym prawem. Od pewnego czasu wylewa się na nas kolejne absurdalne pomówienia i oszczerstwa. Oświadczam, iż zamierzam zaprzestać współpracy z TVP, pomimo wcześniejszych ustaleń. Muzyka, a zwłaszcza piosenka taneczna wymaga dobrej aury i atmosfery do dawania publiczności radości i uśmiechu, a takiego klimatu obecnie w TVP nie ma. Będę namawiał moje koleżanki i kolegów z DP o zaprzestanie współpracy z TVP. Gramy tę muzykę od 1990 r. na koncertach w Polsce i za granicą, jeden koncert naprawdę nie ma dla nas znaczenia. Przykre jest to, że pomimo tak doskonałych wyników oglądalności TVP z udziałem DP, nadal traktuje się nas jak niedouczonych i zapyziałych muzykantów. Pozdrawiam S.Ś. - czytamy.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Na razie nie jest wiadome, czy inne zespoły pójdą śladami Bayer Full. Żaden inny muzyk grający muzykę z tego gatunku nie skomentował sprawy.

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić