Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska
|
aktualizacja

W Bayer Full puściły nerwy. Świerzyński zrywa współpracę z TVP

1321
Podziel się:

Sławomirowi Świerzyńskiemu z Bayer Full puściły nerwy. Po latach bycia top gwiazdą Telewizji Polskiej postanowił zakończyć z nią współpracę. Wydał nawet specjalne oświadczenie, w którym padły mocne słowa. "Traktuje się nas jak niedouczonych i zapyziałych muzykantów". O co poszło?

W Bayer Full puściły nerwy. Świerzyński zrywa współpracę z TVP
Sławomir Świerzyński (AKPA, AKPA)

Disco polo to muzyka będąca znakiem rozpoznawczym wesel, festynów, pikników i... Telewizji Polskiej. Dzięki intensywnej promocji ze strony TVP wiele gwiazd grających tego typu utwory wspięło się na wyżyny popularności.

Niekwestionowanym królem tego gatunku stał się Zenek Martyniuk. Jego hity takie jak "Przez twe oczy zielone" czy "Życie to są chwile" zna cała Polska.

Na szczyt wrócił również Sławomir Świerzyński i jego zespół Bayer Full. Grupa pojawiała się na najważniejszych wydarzeniach i koncertach organizowanych przez Jacka Kurskiego.

Nagły zwrot akcji

Po zmianie prezesa telewizji publicznej pojawiły się głosy, że Mateusz Matyszkowicz [nowy prezes - red.] nie chce promować tego rodzaju muzyki. Zarządził kontrolę umów i przeprowadzenie audytu dotyczącego organizacji koncertów. Co prawda nie ma jeszcze wyników kontroli, ale media coraz mniej pochlebnie piszą o disco polo.

Te działania mocno poruszyły lidera Bayer Full. Muzyk jest tak wkurzony, że postanowił zerwać z TVP współpracę. W piątek umieścił nawet w sieci specjalne oświadczenie.

W związku z obecną sytuacją medialną i oczernianiem muzyki i wykonawców DP [disco polo - red. ] informuję: zawsze uczciwie i profesjonalnie wykonujemy i wykonywaliśmy nasze koncerty. Uczciwie płacimy podatki i prowadzimy działalności zgodnie z obowiązującym prawem. Od pewnego czasu wylewa się na nas kolejne absurdalne pomówienia i oszczerstwa. Oświadczam, iż zamierzam zaprzestać współpracy z TVP, pomimo wcześniejszych ustaleń. Muzyka, a zwłaszcza piosenka taneczna wymaga dobrej aury i atmosfery do dawania publiczności radości i uśmiechu, a takiego klimatu obecnie w TVP nie ma. Będę namawiał moje koleżanki i kolegów z DP o zaprzestanie współpracy z TVP. Gramy tę muzykę od 1990 r. na koncertach w Polsce i za granicą, jeden koncert naprawdę nie ma dla nas znaczenia. Przykre jest to, że pomimo tak doskonałych wyników oglądalności TVP z udziałem DP, nadal traktuje się nas jak niedouczonych i zapyziałych muzykantów. Pozdrawiam S.Ś. - czytamy.

Na razie nie jest wiadome, czy inne zespoły pójdą śladami Bayer Full. Żaden inny muzyk grający muzykę z tego gatunku nie skomentował sprawy.

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1321)
poze
4 tyg. temu
załóż jarmułkę i zmień repertuar na coś w stylu abym był bogaty i sukces w tv murowany
MAJTA!!!!!!
miesiąc temu
Jaka muzyka taka płaca. Dlaczego disko polo ma dominować w telewizji. Są inne gatunki muzyki bardziej ambitne. Dlaczego inni muzycy nie podnoszą takiego larum. Ile można słuchać o majtkach w kropkach, albo sia sia sia. Można dobrze zarobić na koncertach, ale trzeba się przyłożyć i dobrze grać!!!!!
Hdgdjs
2 miesiące temu
Disko polo to muzyka?
Ktoś
2 miesiące temu
Nikt za nim płakać nie bedzie
Szary
2 miesiące temu
Zawsze moze pospiewac na weselach pisowych milionerów Na jedno wyjdzie
BRUCE
2 miesiące temu
Wreszcie nie ma disco polo. Kto Cię słucha? Wolę KAZIKA😂😂😂
Toffik
2 miesiące temu
Kogo, zranilam
Piotr
2 miesiące temu
Zakończyć współpracę hmm wcześniej nie przeszkadzało to a teraz jak się zmienił prezes hmm disco polo zaczyna schodzić na boczny tor muzyki coraz mniej słuchanej tym bardziej Bayera
reniul
2 miesiące temu
Nie tylko telewizja publiczna, ale i Polsat promuje disco polo. Tak wszyscy krytykują a najlepiej przy tej muzyce się bawią. Kto nie chce niech nie ogląda i nie słucha. A tak zwane wykształciuchy opluwają ten rodzaj muzyki a sami się przy niej bawią. Zaznacza, że też jestem po studiach i nie jestem głupią babą ale słucham różnej muzyki. Przy disco polo świetnie się bawię. Każdy ma wybór.
Jarosławiec
2 miesiące temu
Smutne Ale Prawdziwe
S.Ś
2 miesiące temu
Nie płacz kiedy odjadę sercem będę przy Tobie
Winci
2 miesiące temu
Tak jak pis, tak i disco polo trafia tylko do ciemnej masy. Nikt inteligentny nie chce mieć nic z jednym i drugim wspólnego.
Lemon
2 miesiące temu
Patafianie, idź spać. Nikt cię nie chce.
Wiemy z ojcem...
2 miesiące temu
Sylwester marzeń z TVN tylko w koziej Wólce się uda
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić