Magdalena Sawicka
Magdalena Sawicka| 

Nie żyje legendarny "Bufet". Wokalista zespołu Wańka Wstańka & Ludojades miał 51 lat

15

Zmarł Krzysztof Bara - wokalista i współzałożyciel grupy Wańka Wstańka & Ludojades. "Bufet" odszed 28 listopada. O jego śmierci poinformowała rodzina. Miał 51 lat.

Nie żyje legendarny "Bufet". Wokalista zespołu Wańka Wstańka & Ludojades miał 51 lat
(Facebook.com)

Krzysztof Bara zmarł rano 28 listopada po 40-minutowej reanimacji. Muzyk od prawie tygodnia przebywał w szpitalu - miał kłopoty z krążeniem, ponieważ od wielu lat chorował na cukrzycę. O jego śmierci poinformowała rodzina przez serwis Nowiny24.pl.

Śmierć Bary mocno przeżył Paweł Kukiz, który postanowił uczcić pamięć przyjaciela, wrzucając na swój profil na Facebooku pamiątkowy filmik z koncertu w Jarocinie.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

"Bufet" był współzałożycielem zespołu Wańka Wstańka & Ludojades. Ważnym momentem w karierze grupy był występ na festiwalu w Jarocinie w 1987 r., gdzie kapela wykonała m.in. utwór "Leżajski full". W 1988 r. pojawiło się pierwsze wydawnictwo zespołu zatytułowane "Na żywca". W kolejnych latach formacja kilkukrotnie zawieszała działalność, przy czym ostatnia reaktywacja odbyła się w 2012 r. W sumie zespół wydał 5 albumów, dyskografię zamyka krążek "Rzeczniepospolita", który pojawił się w 2007 r.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić