aktualizacja 

Nie żyje Mirek z "Kuchennych Rewolucji". Smutne doniesienia

14

Zmarł Mirosław Bem, którego część widzów pewnie kojarzy z "Kuchennych rewolucji". Kilka lat temu restaurator został pozwany przez Magdę Gessler. Wiosną 2022 roku doszczętnie spłonęła natomiast jego restauracja "Łebska Chata".

Nie żyje Mirek z "Kuchennych Rewolucji". Smutne doniesienia
Mirosław Bem (Instagram)

W 2013 roku Magda Gessler wybrała się ze swoją ekipą do Łeby, by wesprzeć właściciela "Łebskiej Chaty". Lokal przeszedł rewolucję, którą pokazano na antenie TVN wiosną 2014 roku.

Właściciel restauracji powiesił na lokalu banery z napisem "Magda Gessler poleca". Rozdawał poza tym ulotki z takim samym hasłem, uważając, że otrzymał na to słowną zgodę popularnej restauratorki.

Gdy tylko goście zaczęli narzekać na jakość jedzenia, Gessler cofnęła rekomendację. Sprawa trafiła natomiast do sądu. Bem został pozwany przez Gessler o naruszenie dóbr osobistych. Restauratorka oczekiwała 100 tys. zł zadośćuczynienia.

Używanie mojego nazwiska, przez tę restaurację, niezależnie od kontekstu, od marca 2014 r. jest nielegalne. Absolutnie nie podpisuję się pod tym, co tam się dzieje. Jeśli ktoś chce się tam wybrać, to ostrzegam, że robi to na własną odpowiedzialność. Tego typu nadużycia, niestety, zdarzają się, za każdym razem. Zajmuje się nimi moje biuro prawne. Procesy potrafią trwać, a ja nie mam na to wpływu - pisała Gessler w mediach społecznościowych.

W 2019 roku Magda wygrała sprawę. Sąd nakazał właścicielowi restauracji opublikowanie przeprosin na Facebooku i wypłacenie Gessler zadośćuczynienia w postaci 20 tys. zł.

Restauracja Bema w płomieniach

Wiosną 2022 roku Mirosław Bem stracił swoją restaurację. Lokal w Łebie stanął w płomieniach. 26 marca żywiołem mierzyły się aż 42 zastępy straży pożarnej. Niestety, restauracja i hotel spłonęły doszczętnie.

Kilka miesięcy później pojawiły się smutne informacje o śmierci Bema. 8 sierpnia przekazał je portal lebork24.info.

Zmarł Mirosław Bem, ekscentryczny właściciel "Łebskiej Chaty" - napisano.
Zobacz także: Gwiazdy piszą książki. I to na potęgę
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić