aktualizacja 

Pożegnanie z Czarnkiem. Ludzie patrzą i pękają ze śmiechu

846

Wyniki wyborów parlamentarnych wskazują na to, że rządy w Polsce obejmie opozycyjna koalicja. To oznacza pożegnanie wielu ministrów PiS, w tym szefa resortu edukacji - Przemysława Czarnka. W sieci pojawia się mnóstwo memów żegnających ministra, a internauci pękają ze śmiechu.

Pożegnanie z Czarnkiem. Ludzie patrzą i pękają ze śmiechu
Przemysław Czarnek (Licencjodawca, AKPA)

Mimo iż Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne, to szansa na stworzenie przez tę partię rządu jest nikła. PiS uzyskał 194 mandaty, a jego możliwości w zakresie tworzenia koalicji rządowej na ten moment są czysto teoretyczne.

To oznacza, że z ministerialnymi tekami będzie musiało pożegnać się wielu posłów. Wśród nich jest Przemysław Czarnek, który mimo znakomitego wyniku w Lublinie i okolicach (ponad 121 tysięcy), najpewniej ustąpi ze stanowiska ministra edukacji i nauki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jan Kidawa-Błoński o filmie ''Różyczka 2''. ''Jest szalenie aktualny''

Nauczyciele się cieszą, memy krążą po sieci

Wygląda jednak na to, że środowiska nauczycielskie cieszą się z takiego obrotu spraw. W sieci pojawiają się bowiem memy, które jasno wskazują na radość z powodu zmiany na stanowisku ministra edukacji.

Prześmiewcze obrazki krążą wśród nauczycieli i stanowią humorystyczne "pożegnanie" Przemysława Czarnka.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Media, zakupy, reklama – Twoja opinia jest dla nas ważna. Wypełnij ankietę i wypowiedz się już dziś

Co ciekawe, nie zabrakło także mema pokazującego Przemysława Czarnka jako członka PSL. To rzecz jasna odniesienie do wypowiedzi polityka w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News. Stwierdził on, że "Gdyby nigdy nie powstało PiS i gdybym nie był jej członkiem, pewnie rozważałbym funkcjonowanie w ramach partii takiej jak PSL".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pewnym jest, że ze zmiany na stanowisku ministra edukacji cieszy się Sławomir Broniarz. Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego nie kryje radości z potencjalnej zmiany, wskazując m.in. na potrzebną reformę podstawy programowej.

W ciągu najbliższych kilku dni powinniśmy omawiać najważniejsze kwestie, które w edukacji muszą zaistnieć. Właśnie po to, żebyśmy mówili o polskiej szkole jako szkole nowoczesnej, realizującej inną podstawę programową. Podstawę odpowiadającą na potrzeby i wyzwania XXI wieku. To jest dziś najważniejsze - twierdzi Broniarz.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić