Schreiber po skandalu w Sejmie. Zwróciła się do parlamentarzystów

367

12 grudnia Grzegorz Braun wywołał międzynarodowy skandal, strzelając proszkiem z gaśnicy w postawione na sejmowym korytarzu świece chanukowe. Do incydentu odniosła się Marianna Schreiber, nie potępiła jednak haniebnego czynu posła. Żona polityka PiS zwróciła się za to do parlamentarzystów.

Schreiber po skandalu w Sejmie. Zwróciła się do parlamentarzystów
Marianna Schreiber odniosła się do skandalu wywołanego przez Grzegorza Brauna (Instagram)

We wtorek, 12 grudnia w Sejmie odbywała uroczystość poświęcona żydowskiego święta Chanuki. Z tej okazji na sejmowym korytarzu stanęła menora. To nie spodobało się kontrowersyjnemu politykowi Grzegorzowi Braunowi.

Na widok religijnego symbolu poseł Konfederacji chwycił za gaśnicę i wystrzelił w chanukowe świece. Ci, którzy próbowali powstrzymać polityka, byli atakowani proszkiem gaśniczym w twarz. Trujący środek rozprzestrzenił się niemal na całe piętro budynku, kilka osób ucierpiało.

Po tym skandalicznym zdarzeniu marszałek Szymon Hołownia podjął natychmiastową decyzję o wykluczeniu Grzegorza Brauna z posiedzenia Sejmu. Poseł został też pozbawiony uposażenia poselskiego na okres kilku miesięcy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Skandaliczne zachowanie posła Brauna. “Stanęłam my na drodze”

Skandal w Sejmie. Marianna Schreiber zwraca się do parlamentarzystów

Incydent odbił się szerokim echem w mediach na całym świecie. O skandalu piszą m.in. "The Guardian" czy "Reuters". Oburzający czyn polityka potępiają otwarcie postacie ze świata kultury, show-biznesu i polityki, w tym lider Konfederacji Sławomir Mentzen.

Głos w sprawie zabrała także żona polityka PiS Marianna Schreiber. Niedoszła Top Model, która swego czasu próbowała założyć partię polityczną, nie skrytykowała jednak antysemickiej postawy Grzegorza Brauna.

Schreiber zwróciła się natomiast do parlamentarzystów, którzy w czasie, kiedy doszło do incydentu, byli w Sejmie i ostro zareagowali na zachowanie skrajnie prawicowego polityka.

Drodzy parlamentarzyści. Jeżeli nie zareagujecie tak samo potępiająco wobec parlamentarzysty, który będzie niszczył krzyż albo urządzał protest w kościele - własnoręcznie zablokuję wam wejście do Sejmu - 31-latka napisała na portalu X (Twitter).
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić