Szok w Poznaniu. Rodzina Krzysztofa Krawczyka oburzona

126

Nie milkną echa skandalu, który wydarzył się w Poznaniu. Antyszczepionkowcy zorganizowali tam protest, podczas którego wykorzystano wizerunek Krzysztofa Krawczyka. Znany artysta został tam przedstawiony jako ofiara szczepionki.

Szok w Poznaniu. Rodzina Krzysztofa Krawczyka oburzona
Krzysztof Krawczyk (AKPA)

Antyszczepionkowcy nadal wyrażają swoją niechęć wobec szczepień. W miniony weekend w wielu miastach Polski Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach "STOP NOP", które głosi teorie niezgodne z wiedzą naukową, zorganizowało protesty przeciwko szczepieniom.

Protestujący mówili o rzekomej szkodliwości szczepień. Niektórzy nieśli ze sobą trumny z napisami "ofiara szczepionki". Na proteście pojawiły się też zdjęcia osób zmarłych w ubiegłym roku, które według antyszczepionkowców odeszły z powodu komplikacji po szczepieniu. Wśród nich znalazły się fotografie m.in. Żory Korolyova czy Krzysztofa Krawczyka.

Śmierć Krawczyka nie miała nic wspólnego ze szczepieniem na COVID-19. Mimo to antyszczepionkowcy wykorzystali wizerunek artysty. Zażenowanie wśród komentujących wzbudził fakt, że na plakatach antyszczepionkowcy podali błędny wiek artysty, który zmarł w wieku 74, a nie - jak napisali antyszczepionkowcy - 77 lat.

"Uważał ich za oszołomów"

"Gazecie Wyborczej" udało dotrzeć się do Ewy Krawczyk i Andrzeja Kosmali. Zarówno wdowa po artyście, jak i jego menadżer zgodnie stwierdzili, że jego śmierć nie miała nic wspólnego ze szczepienim. Ponadto przypomnieli, że muzyk był bardzo negatywnie nastawiony do antyszczepionkowców.

Wrogów szczepionek uważał za oszołomów i dzisiaj wykorzystywanie jego wizerunku w walce ze szczepionkami jest wyjątkowo podłe - przyznała Ewa Krawczyk w oświadczeniu przesłanym "Gazecie Wyborczej".
Zobacz także: Konsternacja po słowach rzecznika rządu. "Nie wie, o czym mówi"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić