aktualizacja 

Tata Maty o religii. Uważa, że to porządkuje świat młodym ludziom

11

Religia zamiast wychowania? O tym, co kształtowało młodzież w przeszłości i jaką rolę w życiu młodych ludzi odgrywa religia w jednym z internetowych wywiadów, opowiedział profesor, prawnik i przedsiębiorca Marcin Matczak.

Tata Maty o religii. Uważa, że to porządkuje świat młodym ludziom
Ojciec Maty powiedział to o religii w szkole (Licencjodawca, TikTok)

Ojciec młodego rapera często swoimi poglądami dzieli się w liberalnych mediach, gdzie hołubi kult pracy i kapitalistycznych wartości.

Tym razem udzielił wywiadu Kubie Jankowskiemu jednemu z youtuberów, gdzie wypowiedział się między innymi na temat rodzicielskich wyzwań.

Pytany przez prowadzącego o to, z jakimi wyzwaniami obecnie muszą mierzyć się rodzice nastolatków, znany przedsiębiorca powiedział:

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "O pieniądzach nikt nie myślał". Sokół o początkach kariery
Teraz żyjemy w świecie, w którym Bóg umarł, jak mówi Nietzsche. Religia przestała pełnić już tę funkcję. Oczywiście, to działo się powoli. Współcześnie możemy powiedzieć, że zsekularyzowane społeczeństwo, które się oczywiście słusznie oburza na pedofilskie afery w kościele katolickim, w pewny sposób odrzuciło takie rusztowanie normatywne, które religia dawała - powiedział ojciec rapera.

Dalej profesor wyjaśnił, że dawniej to religia wspierała rodziców w wychowaniu młodzieży, dając im oparcie.

Wcześniej istniały w społeczeństwie pewnego rodzaju normy. Głównie wyprowadzone z systemów religijnych, które robiły robotę za rodziców, porządkowały rzeczywistość - wyjaśnił.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić