Tata Maty zrywa współpracę z "Tygodnikiem Powszechnym". Jest odpowiedź

139

Prof. Marcin Matczak nie zamierza dalej współpracować z "Tygodnikiem Powszechnym". To dalszy ciąg sporu, który trwa pomiędzy ojcem Maty a Jackiem Podsiadło, felietonistą tygodnika. "Uważam za skandal, że bez powodu odmówiliście mi możliwości opublikowania odpowiedzi na felieton", uzasadnia prawnik.

Tata Maty zrywa współpracę z "Tygodnikiem Powszechnym". Jest odpowiedź
Po lewej prof. Matczak, po prawej felietonista Jacek Podsiadło (PAP, AKPA)

Prof. Matczak postanowił zerwać współpracę z Tygodnikiem Powszechnym. Redaktor naczelny nie zgodził się na publikację odpowiedzi na felieton Jacka Podsiadło, po którym pomiędzy stronami wybuchła żywa dyskusja.

Nie chcę być częścią przedsięwzięcia, które powszechne jest tylko z nazwy - tłumaczy prof. Matczak.

Przypomnijmy - Jacek Podsiadło w swoim felietonie "Rapcio i ojcio" ostro ocenił twórczość syna prof. Matczaka o pseud. artystycznym "Mata", stwierdzając, że młody artysta jest beztalenciem. Negatywnie ocenił także książkę prof. Matczaka pt. "Jak wychować rapera. Bezradnik". Według poety książka była słaba, a prawnik stał się celebrytą.

Do sprawy odniósł się sam red. naczelny gazety, który skomentował sprawę dla Wirtualnych Mediów. Jak mówi - prof. Matczak nie mógł zerwać współpracy z tygodnikiem.

Nie może zrywać współpracy, gdyż od dwóch lat już u nas nie publikuje - tłumaczy Piotr Mucharski, red. naczelny, w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

Prof. Matczak komentuje sytuację. "Brak kultury i szacunku"

Ojciec Maty zamieścił na Facebooku długi wpis, w którym tłumaczy, że jego zdaniem doszło do odebrania mu wolności słowa. Nie mógł odnieść się do felietonu w tym samym miejscu, w którym ten został opublikowany.

Uważają się Państwo za redakcję czasopisma powszechnego, katolickiego, a jednocześnie tłumią dyskusję. Niby promują Państwo krytykę i odwagę myśli, ale tylko w jedną stronę. Brak uzasadnienia dla odmowy jest po prostu brakiem kultury i zwykłego szacunku dla kogoś, kto z Państwem lojalnie współpracował, publikując w Tygodniku kilkadziesiąt tekstów - brzmi fragm. oświadczenia.

W rozmowie z Wirtualnymi Mediami red. naczelny "Tygodnika Powszechnego" wyjaśnił, że nie publikuje się w ich medium odpowiedzi na felietony. Tak samo dotyczy to recenzji.

Pan profesor chciał, żebyśmy opublikowali wpis, który umieścił na swoim Facebooku. To po drugie, bo po pierwsze - nie mamy zwyczaju publikować polemik z felietonami, a tym bardziej z recenzjami - czytamy.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić