Zabraknie Meghan i Harry'ego? Nadal muszą negocjować z rodziną

2

Mimo że koronacja króla Karola odbędzie się już na początku maja, wciąż nie wiadomo, czy pojawią się na niej książę Harry i Meghan Markle. Nie oznacza to, że para nie otrzymała zaproszenia, wręcz przeciwnie. Przyjadą jednak dopiero po spełnieniu paru warunków.

Zabraknie Meghan i Harry'ego? Nadal muszą negocjować z rodziną
Meghan Markle i książę Harry będą uczestniczyć w koronacji króla Karola? Negocjacje trwają (Getty Images, Getty Images)

Nadal nie wiadomo, czy młodszy syn króla Karola pojawi się na koronacji ojca. Zagadką pozostaje również obecność na uroczystościach Meghan Markle. Według Paula Burrella, byłego lokaja księżnej Diany, 41-latka prawdopodobnie nie odważy się stawić czoła rodzinie królewskiej.

Meghan Markle i książę Harry będą na koronacji króla Karola III?

Jak informuje "Mirror", książę Harry i jego żona nadal nie podjęli ostatecznej decyzji odnośnie do tego, czy zamierzają pojawić się na uroczystościach koronacyjnych. Przyczyną, dla której jeszcze nie przyjęli zaproszenia, jest brak zgody członków rodziny królewskiej na wysunięte przez młodszego syna Karola III oraz synową żądania.

Zgodnie z relacją informatora, którym jest osoba z otoczenia rodziny królewskiej, Meghan Markle i książę Harry domagają się uwzględnienia ich dzieci w uroczystościach. Dodatkowo chcą pojawić się z nowym królem i resztą bliskich na balkonie Pałacu Buckingham.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Meghan Markle zawsze stawiała na swoim. Jej zachowanie było nie do przyjęcia

Książę Harry i Meghan Markle nie oczekują, że Archie i Lilibet pojawią się na samej koronacji. Ponieważ są to jeszcze maluchy, nie ma gwarancji, że będą zachowywały się odpowiednio i nie zakłócą uroczystości. Małżonkowie domagają się jednak, aby ich pociechy mogły później dołączyć do reszty rodziny królewskiej w Pałacu Buckingham.

Sussexowie naciskają na to, by później mogły dołączyć do reszty bliskich w pałacu. Dzień koronacji (6 maja 2023 roku – przyp. red.) to także dzień urodzin księcia Archiego. (...) Gdy procesja dotrze do pałacu, król wyjdzie na balkon i wraz z resztą członków rodziny królewskiej (...) pomacha do tłumów. Harry i Meghan poprosili o przyłączenie ich do tego – podkreślił anonimowy informator (Mirror).

Nie wiadomo, czy książę Harry i Meghan Markle doczekają się pozytywnego rozpatrzenia ich wniosku. Zgodnie z obecnie panującymi zasadami prawo do występowania na balkonie Pałacu Buckingham mają tylko ci członkowie rodziny królewskiej, którzy pełnią oficjalne obowiązki.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić