oprac. Katarzyna Pawlicka| 

Zawiesili loty. Influencerzy cieszą się z dłuższych wakacji

23

Gdy europejskie państwa przedłużają lockdown wywołany pandemią koronawirusa o kolejne tygodnie, gwiazdy i celebryci coraz chętniej wybierają się w egzotyczne podróże. Anna Dereszowska, która na Zanzibarze świętowała 40. urodziny, przyznała, że wyspa zaczyna przypominać polską kolonię. Także brytyjscy influencerzy bawią się najlepsze – wielu z nich wybrało Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Zawiesili loty. Influencerzy cieszą się z dłuższych wakacji
Amy Willerton nie przejęła się zakazem lotów (Instagram)

Dziesiątki Brytyjczyków zostało zmuszonych do przedłużenia pobytu w Dubaju. Powodem jest zawieszenie wszystkich lotów na wyspy od 29 stycznia. Decyzja ma pomóc w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się nowego wariantu COVID-19. Osoby, które zdecydują się na powrót do domu za pomocą pośrednich lotów, będą musiały poddać się 10-dniowej kwarantannie.

Dla wielu Brytyjczyków decyzja rządu była zaskoczeniem i wywołała niemałą panikę. Jak relacjonuje w dzienniku "The Sun” mieszkająca na wyspach influencerka Klaudia Zakrzewska: "ludzie pakowali się w hotelowym korytarzu i walczyli o ostatnie miejsca na lotnisku”. Ale spore grono celebrytów z Wielkiej Brytanii informację o wstrzymaniu lotów przyjęło z nieskrywaną radością.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Amy Willerton, była uczestniczka konkursu Miss Universe, i jej siostra Erin, zostały sfotografowane przy hotelowym basenie w Dubaju. Obie panie są w iście wakacyjnych nastrojach i beztrosko jedzą pizzę. Była aktorka, Corrie Ariana Ajtar, zamieściła w mediach społecznościowych szereg zdjęć z hotelu i, jak gdyby nigdy nic, opowiadała instagramowym obserwatorom o jodze.

Z kolei Henry Simmons podzielił się widokiem ze swojego balkonu na basen, a modelka Honey Evans napisała ironicznie na Instagramie: "Loty z Dubaju do Wielkiej Brytanii są zakazane. Chyba nie mam wyboru, ale muszę tu zostać. Jaka szkoda”.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Tymczasem makijażystka Amy Wilson z Sheffield była wśród Brytyjczyków korzystających z ostatnich lotów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na Twitterze napisała, że jest szczęśliwa, że udało jej się kupić bilet powrotny przed wprowadzeniem zakazu.

Emma Rhodes, która przyleciała do Birmingham po dwutygodniowym urlopie, stwierdziła pojednawczo: "Zgadzam się z tym, co zrobił rząd. Ale rozumiem też, dlaczego ludzie zdecydowali się na wyjazd za granicę."

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Swój stosunek do wszystkich podróżujących Brytyjczyków wyraziła jasno Minister Spraw Wewnętrznych Priti Patel. "Ludzie po prostu nie powinni podróżować” – skomentowała krótko.

Koronawirus. Wakacje 2021. Polacy szukają już miejsc na letni wypoczynek

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić