Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Julian Meller
|

Znana aktywistka staje po stronie Sylwii Sz.: "Poniżają ją i szczują"

48
Podziel się:

"Po zgłoszeniu gwałtu, Sylwia straciła źródło utrzymania", napisała na Facebooku znana autorka tekstów feministycznych. Aktywistka zaapelowała o wyrozumiałość dla kobiety.

Jarosław Bieniuk ma dozór policyjny. Musi raz w tygodniu pojawiać się na komisariacie.
Jarosław Bieniuk ma dozór policyjny. Musi raz w tygodniu pojawiać się na komisariacie. (East News, Marcin Gadomski)

Polska wciąż żyje sprawą Jarosława Bieniuka i Sylwii Sz., która oskarżyła go o gwałt. W wywiadzie dla "Dzień Dobry TVN" były sportowiec przyznał, że jest to drugi tak traumatyczny tydzień w życiu jego i rodziny. Przez całą rozmowę podkreślał, że jest niewinny i że liczy na szybkie zakończenie śledztwa na swoją korzyść. Gdy po stronie Bieniuka stanęło mnóstwo gwiazd, sprawą Sylwii Sz. zajęła się znana polska feministka i autorka tekstów o prawach kobiet, Maja Staśko. W jednym z ostatnich postów na Facebooku napisała, że przez aferę, kobieta straciła pracę i jest ofiarą szykan.

Zobacz także: Jarosław Bieniuk współpracuje z policją. "Nie ma oskarżenia o gwałt" (KLIKA PUDELKA)

"Mam kontakt z Sylwią Sz. Od dwóch tygodni media, celebryci i komentujący w internecie obrażają ją, poniżają i szczują. Większość informacji pojawiających się w mediach to insynuacje dotyczące jej życia – służą wyłącznie temu, żeby pogrążyć kobietę. Po zgłoszeniu gwałtu Sylwia straciła źródło utrzymania. Kobieta jest pod opieką psychologa, ale jest jej bardzo ciężko. Jej rodzina mocno na tym cierpi, a znajomi za wszelkie wsparcie są atakowani" - napisała w poście na Facebooku aktywna feministka, Maja Staśko.

"Tak w Polsce traktowane są osoby, które zgłosiły gwałt. Obserwuję to za każdym razem, gdy je wspieram. Każda kolejna kobieta widzi teraz, co ją czeka, jeśli opowie o gwałcie – jej wygląd, zdjęcia, praca, plotki o życiu prywatnym i rzekome upodobania seksualne dla komentujących będą okazją do hejtu i dowodem na to, że kłamie. A przecież to nie ma nic wspólnego z tym, czy doszło do gwałtu. Takie reakcje to okrucieństwo wobec wszystkich kobiet, które doświadczyły przemocy" - napisała na Facebooku.

Jak ostatecznie potoczy się sprawa Jarosława Bieniuka i Sylwii Sz., czas pokaże. Obecnie, gdy prowadzone jest śledztwo, prokuratura nie udostępnia żadnych informacji na ten temat.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Gwiazdy
KOMENTARZE
(48)
janek
3 lata temu
Niech udwodni że została zgwałcona
Robcio
3 lata temu
Wobec przedstawionych dowodów i poszlak oraz po wyczerpaniu wszelkich procesowych i pozaprocesowych sposobów działań pozostaje stwierdzić że nie wiadomo kto kogo i kiedy zgwałcił.
Mikolaj
3 lata temu
Dużo ugrupowań obiecywało nam niższe podatki. Z gwiazdowskim i ludźmi w szeregach FairPlay może się to udać.
manager
3 lata temu
Wyższe płace, proeuropejskość, decentralizacja. To może być strzał w dziesiątkę. Polecam poczytać o założeniach FairPlay Gwiazdowskiego
pqe
3 lata temu
Gdy w Polsce ciężko, to trzeba iść w kierunku zmian, a taką zmianą dla mnie jest FairPlay Gwiazdowskieg.
pqe
3 lata temu
Podobne formacje jak ta od Gwiazdowskiego, czyli Fair Play już się pojawiały, ciekawe czym oni nas zasoczą
Mirena
3 lata temu
Fair Play Gwiazdowskiego to jest to na co mogę głosować.
stereo
3 lata temu
Patryk Wild w Fair Play!!! Świetnie, coraz więcej konkretnych osób dołącza do Gwiazdowskiego ;)
Nick
3 lata temu
Pracujesz całe życie i na koniec i tak nie możesz być pewny że będziesz mieć jakieś świadczenia.. właśnie do tego doprowadziliśmy głosując na obecne władze. Tak dla Gwiazdowskiego
Domcio Dom
3 lata temu
Haha, dobre!!!
Gość
3 lata temu
A jak gwałtu nie było? Bo dużo na to wskazuje? A pani Sz. skorzystała z modnego ostatnio wykorzystywania takuch oskarżeń celem łatwego zarobku? To co na to ,,znana" aktywistka?
nb
3 lata temu
Szczwane panny lekkich obyczajów
HANS
3 lata temu
No dobra, a jak okaże się, że gość jest niewinny, to jakie konsekwencje poniesie ta pani? Sprawa pachnie wyłudzeniem hajsu od piłkarza i nabijaniem sobie sławy na kilometr. Dodatkowo, dlaczego to, że gość został oskarżony o gwałt w ogóle poszła w media, gdzie tworzona jest narracja, że koleś zgwałcił, mimo że tak naprawdę nic nie można powiedzieć.
Ja
3 lata temu
P.Sylwia, myślała że jej się uda wydębić kaskę, ale się pomyliła i teraz robi z siebie ofiarę, ale chyba jest ofiar ą samej siebie, cwaniackiej baby, która chce pogrążyć niewinnego człowieka. Wcale nie jest mi jej żal. Tak kończą oszuści jak ona!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić