Znów to zrobiły! "Migaczki" z TVP skradły show

8

W czwartkowy wieczór TVP2 wyemitowała koncert z okazji narodowego Święta Niepodległości. Na scenie pojawiło się wiele gwiazd, ale uwagę i serca widzów znów podbiły fenomenalne tłumaczki języka migowego.

Znów to zrobiły! "Migaczki" z TVP skradły show
Utwór w wykonaniu Alicji Węgorzewskiej tłumaczyła na ekranie m.in. Katarzyna Głozak. Nie sposób było się nie uśmiechnąć (Materiały prasowe)

Telewizyjna Dwójka wyemitowała z okazji Święta Niepodległości specjalny okolicznościowy koncert, który nagrano w Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Na scenie zaprezentowało się wielu znamienitych artystów, którzy wykonali nie tylko tradycyjne pieśni patriotyczne, ale i współczesne utwory muzyki rozrywkowej poświęcone Polsce.

W niepodległościowym koncercie udział wzięli m.in. Igor Herbut, Józefina, Skubas, Alicja Węgorzewska, Krzysztof Cugowski, Krystyna Prońko, Jan Pietrzak czy zespół Tulia. Gospodarzami wydarzenia byli Michał Adamczyk i Małgorzata Tomaszewska.

Zobacz także: Te programy kochała Polska. Zniknęły z anteny TVP

Z myślą o niedosłyszących widzach muzyczne wydarzenie tłumaczono na język migowy. Na ekranie pojawiły się dobrze znane widzom TVP "migaczki": Małgorzata Limanówka, Katarzyna Głozak i Mariola Kozłowska-Nowak, a w sieci komentarze widzów zachwyconych ich pracą.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jak zwykle widzowie komplementowali ekspresję tłumaczek, które niezwykłą pracą ciała i twarzy starały się jak najlepiej oddać charakter wykonywanych na scenie utworów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Warto wspomnieć, że tłumaczenie koncertów to tzw. tłumaczenie artystyczne, jednak nie tylko w tym wypadku wymowna mimika twarzy i ekspresją są niezbędne. Jak zdradziły niegdyś w "Pytaniu na śniadanie" Małgorzata Limanówka i Katarzyna Głozak, same gesty nie wystarczą w komunikacji migowej, a brak mimiki i ekspresji należy do błędów gramatycznych w tym języku.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Marsz Niepodległości w ubiegłych latach. Najgłośniejsze momenty wszystkich przemarszów narodowców
Autor: KME
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić