Górale mogą tylko zazdrościć. Są już krokusy, ale nie w Tatrach

4

O fioletowych dywanach z gęsto rosnących krokusów każdej wiosny marzą górale i tłumnie odwiedzający tatrzańskie dolinki turyści. W tym roku jednak na kwiaty przyjdzie im jeszcze poczekać. Za to pięknem zwiastujących wiosnę kwiatów cieszyć się mogą bywalcy innego regionu Polski. Którego? Będziecie zaskoczeni.

Górale mogą tylko zazdrościć. Są już krokusy, ale nie w Tatrach
Krokusy kwitną nie tylko w Tatrach, pojawiły się w Wielkopolskim Parku Narodowym (Facebook, wielkopolski Park Narodowy)

Obok przylatujących do Polski bocianów czy intensywnego zapachu magnolii, fioletowe pola krokusów w dolinie Chochołowskiej czy Kościeliskiej są jednym z najważniejszych symboli wiosny w naszym kraju.

Urzekająco piękne kwiaty przyciągają w Tatry turystów, a miejsca ich występowania nierzadko muszą być specjalnie monitorowane przez Tatrzański Park Narodowy, aby nie zdeptały ich tłumy spacerujących.

Obecność krokusów - choć cieszy górali ze względu na wzmożony ruch turystyczny - nastręcza też sporo trudności mieszkańcom okolic i pracownikom TPN-u.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Krokusy opanowały Podhale. Wideo z Nowego Targu

Krokusy w czasie kwitnienia cieszą się tak dużą popularnością, że osoby chcące zobaczyć je z bliska niejednokrotnie muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami. Kierowcy utykają w kilometrowych korkach do Doliny Chochołowskiej, a niesforni turyści często niszczą krokusy, próbując podejść jak najbliżej roślin w celu zrobienia zdjęcia.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Jednak na takie widoki w Tatrach przyjdzie nam jeszcze poczekać. Tymczasem widokiem wiosennych kwiatów cieszyć mogą się mieszkańcy innego regionu Polski, co może okazać się dla was sporym zaskoczeniem.

Zdjęcie kwiatów na polanie wśród drzew pojawiło się na stronie w mediach społecznościowych Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Takie widoki nie tylko w Dolinie Chochołowskiej - cieszą się leśnicy.

I faktycznie, krokusy zaczęły się rozwijać w ostatnich dniach na terenach WPN-u, czyli bardzo blisko Poznania i Puszczykowa, które to miasto jest współgospodarzem Wielkopolskiego Parku Narodowego. Jeśli marzy się wam zdjęcie w krokusach, tym razem warto udać się do Wielkopolski.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić