Jak w filmie katastroficznym. Zdjęcia z Iraku obiegły świat

5

Mieszkańcy niektórych rejonów Iraku mierzą się z burzą piaskową. Dała się ona we znaki szczególnie ludziom w miastach An-Nadżaf i Bagdad. Media obiegły fotografie przypominające kadry z filmu katastroficznego.

Jak w filmie katastroficznym. Zdjęcia z Iraku obiegły świat
Burza piaskowa w Iraku (PAP)

1 maja duża część terytorium Iraku została sparaliżowana przez burzę piaskową, przez co w wielu miejscach niebo wyglądało zupełnie inaczej niż zwykle. Fotografie przedstawiające krajobraz spowity pomarańczową poświatą przypominały kadry rodem z filmu z Hollywood.

Burza piaskowa spowodowała spore utrudnienia. Na lotniskach w Bagdadzie i An-Nadżaf ze względu na słabą widoczność uziemiono wszystkie loty. W niektórych miejscach widoczność była ograniczona do mniej niż 500 metrów.

Ponadto wszechobecne drobinki piasku bardzo utrudniały poruszanie się zarówno pieszo, jak i samochodem. Meteorolodzy zapowiedzieli, że warunki mają się utrzymać też 2 maja.

Burze piaskowe stają się coraz bardziej powszechne na Bliskim Wschodzie. Według ekspertów ma to związek z postępującymi zmianami klimatycznymi i złym gospodarowaniem gruntami i wodą. Irackie biuro meteorologiczne poinformowało wcześniej AFP, że burze piaskowe najprawdopodobniej będą nawiedzać kraj coraz częściej.

Zobacz także: Kaczyński o kryzysie gospodarczym. Dworczyk tłumaczy
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić