Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Jak w filmie katastroficznym. Zdjęcia z Iraku obiegły świat

3
Podziel się:

Mieszkańcy niektórych rejonów Iraku mierzą się z burzą piaskową. Dała się ona we znaki szczególnie ludziom w miastach An-Nadżaf i Bagdad. Media obiegły fotografie przypominające kadry z filmu katastroficznego.

Jak w filmie katastroficznym. Zdjęcia z Iraku obiegły świat
Burza piaskowa w Iraku (PAP)

1 maja duża część terytorium Iraku została sparaliżowana przez burzę piaskową, przez co w wielu miejscach niebo wyglądało zupełnie inaczej niż zwykle. Fotografie przedstawiające krajobraz spowity pomarańczową poświatą przypominały kadry rodem z filmu z Hollywood.

Burza piaskowa spowodowała spore utrudnienia. Na lotniskach w Bagdadzie i An-Nadżaf ze względu na słabą widoczność uziemiono wszystkie loty. W niektórych miejscach widoczność była ograniczona do mniej niż 500 metrów.

Ponadto wszechobecne drobinki piasku bardzo utrudniały poruszanie się zarówno pieszo, jak i samochodem. Meteorolodzy zapowiedzieli, że warunki mają się utrzymać też 2 maja.

Burze piaskowe stają się coraz bardziej powszechne na Bliskim Wschodzie. Według ekspertów ma to związek z postępującymi zmianami klimatycznymi i złym gospodarowaniem gruntami i wodą. Irackie biuro meteorologiczne poinformowało wcześniej AFP, że burze piaskowe najprawdopodobniej będą nawiedzać kraj coraz częściej.

Zobacz także: Kaczyński o kryzysie gospodarczym. Dworczyk tłumaczy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Kry
2 miesiące temu
Flagi niebiesko - żółte (ukraińskie) wisza juz praktycznie w każdym mieście. I w tych malutkich, małych, średnich, dużych i w końcu w dużych metropoliach. Widnieją na budynkach gmin, starostw, urzędów miejskich, powiewają też na szkołach, muzeach, teatrach i nawet na pomnikach kultury Polskiej tak jak na innych miejscach, ktore są ściśle związane i mają długą historię z krajem znad Wisły spod Biało-czerwonymi barwami. Ukrainskie barwy umieszczone są też na pojazdach, na kanałach telewizyjnych i na ubraniach w postaci wstążki lub kotylionu. Co najlepsze? W większości wymienionych miejsc nie ma albo NIE BYŁO nigdy naszych narodowych barw.
Cześć
2 miesiące temu
Tusk winny
ciekawe
2 miesiące temu
A kto to jest Tusk.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić