Podtopienia i połamane drzewa. Przez Polskę przeszły burze

14

W piątek, 9 czerwca przez kilka regionów Polski przeszły intensywne deszcze i burze. Opady przyczyniły się do utrudnień na drogach. Wiele domostw jest zalanych. Trwa usuwanie szkód.

Podtopienia i połamane drzewa. Przez Polskę przeszły burze
Przez Polskę przeszły burze. (Twitter, obserwatorzy.info)

W piątek w wielu regionach Polski pojawiły się burze i obfite deszcze. Opady przyczyniły się do wielu utrudnień na drogach. Doszło do podtopień i zalania ulic.

Skutki burz i ulew

Największe burze pojawiły się na Dolnym Śląsku. Strażacy ponad 320 razy usuwali połamane drzewa lub pompowali wodę z zalanych dróg.

W ulewach nikt nie został ranny. Doszło jednak do strat materialnych. Wiele domostw jest zalanych, a woda dostała się do piwnic. W kilku miejscowościach ruch na drogach został całkowicie sparaliżowany.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Buty będą suche w 5 minut. Genialny sposób

Intensywne opady odnotowano także na Opolszczyźnie. Jak informuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu strażacy mieli 27 interwencji spowodowanych przez ulewy.

Najwięcej działań prowadzono w powiecie głubczyckim. Pojedyncze zdarzenia wystąpiły w powiatach krapkowickim, opolskim, nyskim i prudnickim – czytamy na facebookowym profilu strażaków.

Na Śląsku również można było odczuć skutki burz. W Katowicach woda zalała drogi, a deszcz padał z ogromną siłą. Jak ostrzegają służby, różnych częściach miasta możliwe są spore utrudnienia.

Od godz. 9:00 do godz. 17:00 na terenie woj. śląskiego interweniowano 88 razy w związku z opadami i burzami. Najwięcej interwencji odnotowano na terenie powiatów: mikołowskiego - 10, raciborskiego - 10, rybnickiego - 8 oraz m. Katowice - 9 - przekazała rzeczniczka śląskiej straży bryg. Aneta Gołębiowska

Po południu został zalany przejazd pod al. Roździeńskiego w Katowicach. Trasa prowadzi do dwóch centrów handlowych. Mieszkańcy nie mogli się wydostać z podwodu nadmiaru wody. Kierowcy byli zmuszeni do przejazdy chodnikiem.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić