Polska jak lodowisko. IMGW alarmuje. Będzie niebezpiecznie

1

Specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed niebezpiecznymi zjawiskami. W najbliższym czasie należy spodziewać się oblodzonych dróg, ale i sporego wiatru.

Polska jak lodowisko. IMGW alarmuje. Będzie niebezpiecznie
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Suda Yuichi / EyeEm)

Co prawda w czwartek będzie jeszcze dość spokojnie, ale piątek przyniesie nam niebezpieczne zjawiska. Dla całego kraju przewidywane jest oblodzenie na drogach. Warto mieć to na uwadze i na bieżąco obserwować warunki.

W piątek wystąpić ma również silny wiatr. Ostrzeżenia IMGW mogą obowiązywać na terenie województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego i w zachodnich powiatach woj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Powieje chłodem. Przygotuj się na mróz!

Sobota natomiast ma przynieść silny mróz. Eksperci przewidują, że wystąpi on przede wszystkim w woj. małopolskim. Najbardziej narażone na niskie temperatury są dwa powiaty - nowotarski i tatrzański.

Oczywiście prognozy mogą się nie sprawdzić. Warto mieć je jednak na uwadze i w razie potrzeby odpowiednio reagować. Bardzo istotne jest choćby to, by troszczyć się o właściwe zachowanie na oblodzonych drogach. Chwila nieuwagi może bowiem poskutkować wypadkiem.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić